Srpska liga Istok – Dubočica na nuli

Posle drugog kola Srpske fudbalske lige Istok, ekipa leskovačke Dubočice pobedom protiv ekipe Rembasa iz Resavice stigla je do „pozitivne“ nule posle oduzimanja tri boda.

U utakmici punoj rezultatskih preokrekta Dubočica je povela golom N. Stankovića u 38. minutu. Već na samom početku drugog dela utakmice izjednačio je Jovanović u 47. da bi Đorđević u 66. minutu doveo domaće u vođstvo od 2:1.  Neizvesnost utakmici vratio je drugim pogotkom Stanković već u sledećem napadu a pobedu Dubočici doneo je Savić u 90. minutu.

Dubočica u sledećem kolu na svom terenu dočekuje ekipu Trstenika i ima priliku da krene ka sredini tabele.

Novi srpskoligaš, ekipa Vlasine iz Vlasotinca je i u drugom kolu zabeležila pobedu, savladavši sa ubedljivih 4:0 ekipu Car Konstantina iz Niša, rezultatski ubedljivo iako se prvih sat vremena igralo bez pogodaka. Strelci za Vlasinu, pred blizu 1000 gledalaca bili su Kitanović u 60.  Milić u 68.,  Đokić u 73.,i  4:0 Ilić u 89. minutu.

U trećem kolu novi komšijski derbi. Vlasina gostuje u Lebanu ekipi Radana koja je u Varvarinu poražena od Temnića 3:1. Gostovanje Vlasine je i prilika da se na stadionu Radana okupi možda i 1000 ljubitelja fudbala.

Jedinstvo iz Bošnjaca je na svom terenu uspelo da stigne samo do jednog boda protiv ekipe SFS Borac iz Paraćina pa će u sledećem kolu na gostovanju Car Konstatninu u Nišu imati težak zadatak da pozitivnim rezultatom krene ka sredini tabele.
Moravac Orion odigrao je još jednu utakmicu sa malo golova ali i zabeležio nova tri boda. Na svom terenu je savladao favorizovanu ekipu Budućnosti iz Popovca koja važi za jednog od favorita za plasman u Prvu Ligu Srbije. Odličnom igrom na sredini terena ekipa Moravac Oriona uspela je da neutrališe goste i zasluženo dođe do nova tri boda.

Strelac za Moravac Orion bio je Nikolić u 19.minutu utakmice. Moravac Orion u narednom kolu gostuje u Paraćinu ima priliku da pobedom ostane u samom vrhu tabele gde je trenutno sa istim brojem bodova koliko imaju ekipe Vlasine i Jagodine Tabane.