Direktor Privrednog društva FSS Stadion Ljubisav Sekulić i gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović, potpisali su danas ugovoro o regulisanju međusobnih odnosa prava i obaveza koji će, kako je rečeno, značajno uticati na budućnost grada, jer će se na godišnjem nivou uštedeti od 40 do 50 miliona dinara.
Cvetanović je ocenio da je danas veliki dan za Leskovac, jer smo svedoci događaja koji će unaprediti kvalitet života sugrađana i da potpisivanjem ovog ugovora, FSS Stadioni preuzima veliki deo odgovornosti za održavanje i upravljanje stadionom, što će značajno rasteretiti budžet grada.
„Godišnje ćemo uštedeti od 40 do 50 miliona dinara, ovo uključuje plaćanje osiguranja koje iznosi milion i dvesta hiljada kvartalno, održavanje zelenih površina 5 do 10 hiljada evra mesečno, obezbeđivanje stadiona 800 000 do milion dinara mesečno, a preuzeće i troškove električne energije koji godišnje iznose 10 do 15 miliona dinara i zapošljavati radnike što će nas dodatno rasteretiti za 20 miliona godišnje“, kazao je Cvetanović.
Pored toga, dodao je, ovim ugovorom će pokriti komunalne usluge koje iznose 5 do 6 miliona dinara godišnje, kao i troškove investicionog održavanja stadiona.
„Ovaj ugovor znači da naš stadion nastavlja da funkcioniše na najvišem mogućem nivou, a mi kao grad imamo više sredstava za ulaganja u druge važne projekte i poboljšanje drugih važnih uslova života naših sugrađana“, najavio je.
Sekulić je takođe izrazio zadovoljstvo zbog potpisanog ugovora, naglašavajući da će stadion nastaviti da funkcioniše na najvišem mogućem nivou.
On je istakao uspehe koje su postigli prošle godine, kao što su organizacija međunarodnih utakmica i pokazivanje Leskovca kao vrhunskog domaćina.
„Ovaj ugovor nam omogućava da maksimiziramo efikasnost troškova. Od sredine ovog meseca imaćemo organizaciju najviših fudbalskih utakmica u okviru Super lige Srbije. Mi smo u postupku renoviranja svih stadiona Super lige gde se menja travnata podloga na svim superligašima i veliki broj utakmica u okviru Super lige biće odigran na ovom stadionu u Leskovcu, a ideja je i da Fudbalski klub „Radnički“ iz Kragujevca svoje međunarodne utakmice nastavi da igra u evropskim takmičenjima na ovom stadionu“, rekao je Sekulić.
Gradonačelnik Leskovca odgovarajući na novinarsko pitanje obrazložio je koje troškove oko stadiona imali za ovih godinu dana kao grad.
„Mi smo, a to je obaveza, platili priključak za trafo-stanicu kada je u pitanju stadion koji iznosi 20 miliona 978 hiljada, skoro 21 milion, inače imali smo ukupno troškove sa još nekim računima koji nisu plaćeni, 53 miliona ako odbijemo ovih 20 miliona znači 33 miliona, imali smo obezbeđenje za stadion 2023. godine 720 000 dinara , EPS-u električna energija 26 miliona dinara i to od marta prošle godine do aprila ove godine, znači još nekoliko računa nisu plaćena i voda od marta prošle do aprila ove godine 5 miliona dinara“, istakao je Cvetanović.
Kako je objasnio, do sada nisu imali nijednog upošljenika i da je tamo oko sedam radnika iz Sportsko- rekreativnog centra prebačeno da rade, a da nijednog novog zaposlen nisu imali.
„Nijedan trošak nismo imali što se tiče toga, mi smo se dogovarali sa gospodinom Sekulićem i mislim da smo napravili džentlmenski dogovor da ti ljudi ostanu, da primaju platu, sa nadom čak da će dobiti neku stimulaciju od nekih 10 posto povećanja plate s obzirom da su evo radili duži vremenski period tako da ne očekujem nikakve troškove“, rekao je.
O benefitima za građane rekao da misli da je stadion pre svega „biser grada Leskovca“, da ih je stimulisao da u parku Kralja Petra Prvog prave igraonice, teretane na otvorenom, nove lokale na pijaci…
„Ja sam siguran da će u ovoj narednoj sezoni makar Zvezda ili Partizan ako ne i jedni i drugi tim biti gosti našeg stadiona tako da svi koji vole fudbal znaju koliki je to benefit za grad“, odgovorio je Cvetanović.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Ovim ugovorom samo se rasterećuje grad u finansijskom smislu. Stadion je naš, stadion pripada građanima koji će moći da uživaju u fudbalu. Održavanje je povereno onima koji se time i bave, a novac koji će biti ušteđen može da se koristi samo za nove projekte.
Stadion ostaje u vlasništvu grada. Na ovaj način grad će uštedeti i moći da investira u druge projekte.
Gde je pametne glavica, gde je??? Koliko akumuliranog znanja u jednoj osobi. Divim ti se do imbecilnosti. Tvoje znanje je dostojno Aleksandrijske biblioteke.
Privredno društvo FSS će sklapanjem ugovora sa gradom voditi računa o održavanju i organizaciji velikih događaja, odigravanja značajnih utakmica. Možemo očekivati pravi fudbalski spektakl i to uz velike benefite za grad kad su finansije u pitanju. Stadion pripada gradu Leskovcu i svim ljubiteljima sporta.
Ako već govorimo o vlasništvu nad stadionom, prvo da vidimo šta piše u ugovoru potpisanom kada se isti počeo graditi. Ne bi bilo loše videti i šta kaže katastar. Dokazi braćo i sestre, a ne komentari! Inače i dalje mislim da je ovaj stadion nepotreban, te da su te pare mogle pametnije da se utroše.
Vreme je da napravimo još neki stadion, pa će uštede biti veće.
za nekoliko godina će se znati za koga je napravljen taj stadion našim parama.
Nemoj molim te više da nam unapredjuješ kvalitet života, dovoljno nam je unazadjen, pardon unapredjen.