Strahinja Kocić Đorđević i Jana Stojanović pobednici konkursa “Zavisnost od interneta, društvenih mreža i video-igrica“

Strahinja Kocić Đorđević iz vrtića “Ciciban” Leskovac, Jana Stojanović, učenica drugog razreda Osnovne škole “Josif Kostić” iz istog grada i Iva Pejić đak drugog razreda leskovačke Gimnazije osvojili su prvo mesto na konkursu “Zavisnost od interneta, društvenih mreža i video-igrica” u konkurenciji od 144 rada.

Konkurs je organizovan od strane Odbora za prevenciju bolesti zavisnosti i borbu protiv verskih sekti Skupštine grada Leskovca pod sloganom “Igraj za zdravlje, droga, jok bre”, a nagrade i proglašenje pobednika organizovano je danas u Narodnoj biblioteci “Radoje Domanović” u Leskovcu.

“Mogle su da se primenjuju sve likovne tehnike, kao i video-prezentacija, a ukupno je stiglo 144 rada, od toga 22 iz predškolskih ustanova, 14 radova učenika od prvog do četvrtog razreda, 95 radova učenika od petog do osmog razreda, a u konkurenciji srednjih škola došlo je 14 radova”, rekao je predsednik Odbora Miroslav Cvetković.

Sve pristigle radove ocenjivao je tročlani žiri u sastavu likovnih umetnika: Bojan Konstantinović, Dejan Nedeljković, Ana Petrović i Jelena Mihailović.

“Saradnja sa Odborom je izuzetno značajna, a biblioteka u Leskovcu je mesto gde korisnici traže i dobijaju informacije, a Odbor dodatno obučava sve zainteresovane o zdravim načinima života i na opštu korist svih građana Leskovca”, rekla je direktorka Narodne biblioteke “Radoje Domanović” u Leskovcu Vesna Ilić.

Procenjivanje i nagrađivanje radova vršilo se u pet kategorija: predškolska ustanova, učenici od prvog do četvrtog razreda, đaci od petog do osmog razreda, učenici srednjih škola i specijalna kategorija, odnosno nagrada, koja je pripada Školi za osnovno i srednje obrazovanje “11. oktobar” Leskovac.

This slideshow requires JavaScript.

Učenici i predškolci, svesni uticaja društvenih mreža u današnjem, modernom i digitalizovanom dobu, u svojim radovima su prikazali kako delovanje interneta utiče na mentalno zdravlje, ali i to, koliko ove aktivnosti odvlače pažnju i oduzimaju slobodno vreme.

U njihovim radovima, takođe, može se videti i da osobe koje provode dosta vremena na internetu, postaju usamljene, nedruštvene i anksiozne. Realan svet oko njih ne postoji, dok virtuelan, odnosno onaj sa druge strane telefona ili računara je ružičast, lepši, idealniji i mnogo interesantniji.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare