Studenti iz Pionirskog parka najavili štrajk glađu, ako do 1. juna ne počne nastava na fakultetima

Foto: Printskrin RRV Youtube

Predstavnik grupe „Studenti 2.0“, student Medicinskog fakulteta Miloš Pavlović izjavio je danas da ta grupa traži da se do nedelje, 1. juna, omogući nastava na fakultetima, ili će u protivnom stupiti u štrajk glađu.

Pavlović je novinarima u Pionirskom parku, gde „studenti koji žele da uče“ kampuju više meseci, rekao da traže od predsednika Srbije, predsednika Vlade, predsednice Skupštine i ministra prosvete da im se omoguće njihova Ustavom zagarantovana prava.

„Mi ostavljamo poslednji rok – do nedelje, 1. juna. To je poslednji rok koji dajemo zbog toga što smo iscrpeli sve druge mogućnosti i ne preostaje nam ništa drugo, nemamo kud“, naveo je on.

Kazao je da će, ukoliko do 1. juna ne budu ispunjena njihova tri zahteva, pozvati sve kolege da mu se pridruže u štrajku glađu.

Prvi uslov, prema rečima Pavlovića, je da svi fakulteti u Srbiji do nedelje počnu sa radom, a drugi „hitno pokretanje moralne, disciplinske i krivično-pravne odgovornosti protiv lica koja su sprečila naše uživanje Ustavom garantovanih prava – od prava na obrazovanje, do prava na slobodu kretanja“.

„Treći uslov je da se već jednom prestane sa fašističkim napadima na nas i pretnjama da će da nas sklone, uklone, istrebe, da nas nazivaju psihičkim bolesnicima zbog toga što hoćemo da se obrazujemo“, kazao je Pavlović.

Naveo je da se u Pionirskom parku nalaze „potpuno legalno i legitimno“, dodajući da će ostati u tom parku i da će „gladovati dok neko konačno ne obrati pažnju na njih“.

Izvor: Beta

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

7 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Dusan
26.05.2025. 22:25

Ne odustajte. A mogli bi i vodu da ne uzimate bice brze cidljivi rezultati . 😉

Zora
26.05.2025. 22:32

Nemoj da čekaš od 1 odmah kreni.Nema vise da vam plaćamo hranu i smještaj.

Nebitno12
26.05.2025. 22:42

Gladujte koliko god želite

Sima
26.05.2025. 23:26

prijatno ti gladovanje uz predsednikove cevape

Zoncha
27.05.2025. 09:09

Da ponesu pod obavezno i stiropor,da ne ozebnu pritom…

Harry
27.05.2025. 09:49

https://www.youtube.com/watch?v=hUzK3jXsUJU
poruke za „Ćacije“ su na kraju!

Hisar geto
28.05.2025. 15:58

glupsone glupi