Sukob DS i SNS na Gradskom veću

LESKOVAC – Izveštaj o izvršenju buđžeta grada za devet meseci ove godine izazvao je danas burne polemike na sednici Gradskog veća, poslednjoj kojoj je predsedavao gradonačelnik i lider Demokratske stranke Slobodan Kocić.

Prema podacima koje je izneo načelnik Uprave za finansije Miodrag Stanković, od planiranih 3.684.113.000 dinara, za devet meseci realizovani su prihodi u iznosu od 2.346.318.940 dinara, što je 63,7 odsto izvršenje celokupnog buđžeta.

„Ukoliko se nastavi ovim tokom, Leskovac će do kraja godine prvi put u svojoj istoriji imati budžet veći od tri milijarde dinara“, istakao je Stanković, ali Bojan Tojaga, ovlašćeni predstavnik Ekonomskog tima SNS, koja će uskoro biti na čelu nove vladajuće koalicije, je ocenio da je izveštaj nerealan, predimenzioniran i falsifikovan.

Dodao je da je evidentan deficit od 600 miliona dinara, te da će do kraja godine najverovatnije ta suma biti oko 700 miliona, a takvu situaciju pripisao je, između ostalog, i nedostajućim prihodima od opštinskih lokala, lošoj investicionoj klimi i nesaradnji sa republičkim vlastima.

Reagovao je gradonačelnik Kocić, rekavši da se deficit javlja upravo zbog blokade 250 miliona dinara iz republičkog Eko fonda, i dodao da nova republička vlast nije izdvojila ni jedan dinar za planirano uređenje atarskih puteva u Leskovcu.

„Došlo je i do blokade velike turske investicije u Leskovcu jer se ne izdaje dozvola za zemljište na kome treba da se gradi nova fabrika. Tu blokadu upravo vrši vaš Ekonomski tim. Vi treba da se borite za Leksovac, a ne za stranačke interese. Iskreno se nadam da ćete posle dolaska na vlast iskoristiti 500 miliona dinara, koje smo isposlovali preko raznih projekata“, kazao je Kocić, koji nije dozvolio drugom ovlašćenom predstavniku istog tima Božidaru Vučkoviću da govori na istu temu, ali ni pokušaj Tojage da replicira.

Miodrag Stanković je, odgovrajući na primedbe Tojage, kazao da izveštaj ne može da bude predimenzioniran i nerealan jer se ne radi o planu, nego o izveštaju, odnosno, činjeničnom stanju.

Član Gradskog veća Saša Pešić je otišao korak dalje, pa je izjavio da na čelu Ekonomskog tima SNS u Leskovcu stoji „čovek koji je krao budžet grada“.

Na gradskoj sednici je, inače, odobreno preko sedam miliona dinara za realizovane infrastrukturne radove, učešće grada u realizaciji projekata NVO sektora, godišnje nadokanade kulturnim institucijama, organizacijama i sportskim klubovima.

(Kraj)

 

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare