U Osnovnoj školi „Bora Stanković“ u Guberevcu, jednoj od najstarijih obrazovnih ustanova u Jablaničkom okrugu, svečano je obeležen Dan Svetog Save na školskoj pozornici pred učenicima, nastavnicima i roditeljima.
Proslavu je otvorio školski hor izvođenjem Svetosavske himne, nakon čega je otpevao još dve pesme posvećene prvom srpskom prosvetitelju, pod vođstvom profesora muzičke kulture Nenada Mitrovića.
Program je vodila učenica Minja Đorđević, koju je pripremala Tatjana Krstić, profesorka srpskog jezika.
U ime kolektiva škole, direktor Srđan Stanojević čestitao je školsku slavu i pozdravio prisutne učenike, zaposlene i roditelje.
Školska slava bila je prilika da se učenicima Teodoru Saviću, Anastasiji Đokić i Ognjenu Đokiću poželi mnogo uspeha na republičkom takmičenju u plivanju.
Nakon recitacija posvećenih prvom srpskom prosvetitelju, u centralnom delu proslave izveden je igrokaz „Sveti Sava na jugu Srbije“. Ovu dramatizaciju narodnih predanja pripremili su učenici petog razreda, članovi Dramske sekcije, uz pomoć Saše Stankovića, profesora srpskog jezika.
Na kraju programa, članovi Folklorne sekcije izveli su splet narodnih igara, čime je priredba završena. Školska slava nastavljena je u nastavničkoj kancelariji, gde je presečen slavski kolač.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!



















