NIŠ/BEOGRAD – Zbog trgovine marihuanom na teritoriji Beograda sinoć su uhapšeni su M. L. (49) i E. B. (53) iz Uroševca, a u Nišu je uhapšen D. M. (20). Prilikom hapšenja osumnjičenih, zaplenjeno je četiri kilograma ove droge, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova u Nišu.
U saopštenju policije se navodi da je intezivnim operativnim radom juče, u večernjim časovima, otkrivena prodaja marihuane, i to četiri kilograma spakovana u četiri paketa.
Osumnjičeni M. L. i E. B. se terete da su na teritoriji Niša prodali izvesnu količinu marihuane, a da je prilikom kupoprodaje posredovao osumnjičeni Nišlija D. M. Oni su tom prilikom od njega uzeli 1.600 evra.
Nakon što su deo droge prodali u Nišu, M.L i E.B. su nastavili put ka Beogradu putničkim vozilom „opel astra“, gde ih je, u saradnji sa policijskim službenicima iz Beograda, niška policija zaustavila i uhapsila.
Kod osumnjičenih je pronađeno četiri kilograma maruhuane, 1.600 evra, a prilikom pregleda jednog od osumnjičenih pronađeno je još 3,25 grama marihuane.
Svoj trojici osumnjičenih određeno je zadržavanje do 48 časova, nakon čega će, uz krivičnu prijavu za krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, biti sprovedeni Višem javnom tužilaštvu u Nišu.
Biljana Ljubisavljević
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!