Skoro sve breze u zelenom kvartu Dubočica Leskovac nisu preživele tropske vrućine, pa JKP Komunalac ovih dana seče osušene grane i one koje su sklone padu, ali meštani žale zbog breza i misle da je moglo biti drugačije.
Jedna od meštanki kaže da oseća veliku tugu.
„Pravi trenutak je da rezimiramo zašto se izgradila nova fontana a osušila stabla? Zasto u ovom naselju nikada sadnice nisu zalivane.Nikada ?”, pita.
Kažu da se sade nove sadnice, ali da se one osuše za dve do tri godine.
U JKP Kmunlaci kažu da se režu osušenene grane, i one koje predstaljaju opasnost za stanovnike.
„Time delom osušenih breza želimo da produžimo vek, da se razviju nove i mlade grane. A što se tiče onih koje nisu suve, ali su krte, sečemo ih kako ne bi pale i povredile nekoga i to u vreme oluja i onih koje se najavljuju”, kaže Vladmir Sinadinović, diektor Komunlaca.
Meštani tvrde da se drveće retko zaliva i to samo ovlaš, te da je to razlog što su se i breze osušile. Međutim, Sinadinović negira i kaže da se uve zalivaju koreni stabala kada se peru ilice i poliva trava, ali da je ovo leto nešto što do sada nismo imali, kada su u pitanju visoke temperature.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Pod hitno treba iseci stablo bora na Spitaljskom groblju da se ne bi ponovila nadstresnica. Stablo se nalazi na tridesetak metara od ulaza u groblie, sa leve strane. Molim nadlezne da najozbiljnije shvate ovo upozorenje i uklone dotrajalo stablo.
Niko ne brani ljubitelje drveca koji oko braza zive da ih polivaju….toliko.
Pa gde je predsednik MZ Rangelov.
Sta si pricao kad si trazio da te izaberemo, kad si promo isso Dubocica u srcu
Pa prvo stvar je bila zastita zelenih povrsina, a sad na istom mestu se seku drvece a njega nigde nema.
Po cemu se razlikuje od SNS rezima.
Sta je uci io do sada za vreme svog mandata
Jos jedna osoba koja je u izbornoj kampanji lagali samo da budu izabrani.
Vise nikad se ne javljaj sa bilo kakvom pricom
Kakva laž! Drveće i trava se nikada ne zalivaju u Dubočici, ne sakupljaju lišće, ne tretiraju drveće i travnjak mineralnim djubrivom, ne riljaju travnjak, ne okopavaju drveće, ne vade panjeve i ne sade novo drveće što je Komunalcu u opisu posla i obaveza koju mi gradjani plaćamo pošteno. Isečeno je i jedno zdravo drvo. Da li to gradske vlasti sa Komunalcem spremaju teren za neki novi objekat pod izgovorom da je sve to u korist nas gradjana Dubočice?
Seci to je drvi zla,nesreca tako kazu planinci