Pripadnici MUP Vranje, u saradnji sa carinskim službenicima, podneće Osnovnom javnom tužilaštvu krivičnu prijavu u redovnom postupku protiv tridesetosmogodišnjeg muškarca iz Niša, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Policija i pripadnici carine su jutros, na području Vranja, zaustavili „folksvagen“ kojim je upravljao osumnjičeni i u njemu pronašli 194,5 kilograma rezanog duvana, bez prateće dokumentacije.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Pa kada ste prodali domace fabrike duvana sta sada ocekujete. Da ce pusaci da placaju paklicu cigareta 400 dinara. Pusenje jeste stetno i svi treba da ostave cigarete. Ali dok se to ne dogodi ljudi „moraju“ da puse. Pusaci sami biraju da kupuju rezan „svercovan“ duvan i da ih paklica kosta 100 dinara. A drzava,ako zeli, lako moze da presece sve svercerske kanale. Na trzistu se moze kupiti 500 grama duvana za 1800 dinara koji je, po mojoj proceni, sa Kosova i Metohije. Njegov kvalitet je problematican ali pusaci uglavnom biraju najjeftiniju varijantu. U fabrikama duvana, pre privatizacije, uvek su postojale jeftine cigarete za one koje nemaju mnogo para. Pa sad gradjani Srbije birajte sta cete da pusite ali izgleda da smo ga svi „ispusili“. Ne dirajte svercere. Oni donose mir ovoj drzavi. Ziveli nepusaci.