Kompanija Yura Corporation DOO Rača – ogranak Leskovac oglasila se hitnim saopštenjem za javnost u kojem, između ostalog navodi da njen zahtev za produženje mere plaćenog odsustva za 300 zaposlenih do kraja 2026. godine još nije razmatran u nadležnom ministarstvu, jer nije dostavljeno mišljenje Samostalnog sindikata metalaca Srbije.
U saopštenju kompanije navodi se da bez tog mišljenja postupak ne može biti zaključen.
Iz Jure ističu da je mera plaćenog odsustva predložena sa ciljem očuvanja radnih mesta u uslovima pada porudžbina i gašenja više projekata.
Kako se navodi, svako dalje odlaganje izjašnjavanja produžava neizvesnost za 300 porodica i otežava donošenje pravovremenih poslovnih odluka.
Kompanija smatra da je u interesu zaposlenih da se postupak sprovede bez dodatnog odlaganja i navodi da je u dosadašnjem procesu postupala odgovorno, transparentno i u skladu sa zakonom, sa namerom da sačuva radna mesta.
Iz Jure poručuju da očekuju da svi učesnici u postupku pokažu isti nivo odgovornosti, te da će javnost o daljim koracima biti blagovremeno obaveštena.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!




















Michelin/Tigar Tyres Babusnica pred zatvaranjem.