OSAMNAESTI NAUČNI SKUP I ŠEZDESETA SVESKA ZBORNIKA

U leskovačkom muzeju naučni skup o kulturno-istorijskoj baštini juga Srbije

Dvodnevni naučni skup u Narodnom muzeju Leskovac, 18. po redu, održaće se 15. i 16. oktobra na temu „Kulturno-istorijska baština juga Srbije“, uz učešće eminentnih istoričara, muzeologa i kulturologa, a na njemu će biti promovisana i 60. sveska Leskovačkog zbornika, saopšteno je danas iz ove kulturne ustanove.

Otvaranje skupa je u 12 časova i 30 minuta u sali za naučne skupove, nakon ceremonije otvaranja biće predstavljen novi broj Zbornika.

Cilj bijenalnog skupa je istraživanje, proučavanje i naučna valorizacija kulturno-istorijske baštine Leskovca, njegove okoline i juga Srbije uopšte, kao i prezentacija stručnih radova.

Sa svojom šezdesetom sveskom Leskovački zbornik stekao je status časopisa od nacionalnog značaja i kategoriju M 52.

Sva naučna saopštenja, rezultati naučnih istraživanja i stručni radovi sa Skupa redovno se objavljuju u sveskama Leskovačkog zbornika koje ga prate. Na taj način, Naučni skup i Leskovački zbornik, u sinergiji, vrše svoju kulturnu i naučnu misiju u ovom delu Republike Srbije.

Leskovački zbornik, kao multidisciplinaran časopis, posvećen je proučavanju tema od najvećeg značaja za leskovački kraj i jug Srbije. Njegovo izdavanje inicirano je 1961. godine. Bio je to prvi časopis koji izdaje neki muzej u unutrašnjosti Srbije, mimo Beograda. Pored ogromnog doprinosa naučnom sagledavanju sveukupnog života Leskovca i njegove šire okoline, značaj ovog časopisa se ogleda i u njegovom kontinuiranom izlaženju tokom 60 godina. Za sve to vreme on je uspevao da uvek bude naučan, informativan, analitičan i aktuelan, dostigavši tako značaj jednako važan značaju institucije koja ga je pokrenula.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

2 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Miladin
14.10.2020. 12:09

Pogledajta malo bolje spisak ucesnika, u muzej ima 5 arheologa i 2 etnologa, zasto oni ne ucestvuju na skupu? Zasto se prednost daje beogradjanima? Zasto niko nije obavestio te kolege kada je naucni skup i nije ih pozvao da ucestvuju na njemu, ili te kolege bojkotuju Mira-Veljko firmu, ako je tako onda zbog cega.
Takodje guberavacki klan nek odgovori gde je program za dolazak i odlazak radnika iz muzeja, koliko je placen, i ko ga je radio, dosli biste ponovo do guberevac i familiju.
Kako se biraju clanovi upravnog odbora, ne daj boze da u njemu sedi neki kustos, glavne kvalifikacije su bunuski cifluk i Guberevac!
A od mobing , zlostavljanje radnici i tuzbe koje ce muzej plati, jer svi koji su dobili tuzbe odbili su nagodbu oce ljudi pare s kamatu, ima grad da se cese gde ga ne svrbi!!!
I sve to pod parolom „moze mi se jer me gradonacelnik podrzava“.

Zika
14.10.2020. 23:37
Odgovor za  Miladin

Tisina je najbolji odgovor budalama.