Predškolska ustanova „Vukica Mitrović“ danas je obeležila 76. rođendan postojanja i rada u prostorijama vrtića „Ciciban“, a zaposleni i deca u ovoj ustanovi tim povodom su organizovali prigodan program.
„Naša ustanova je jedna od većih u Srbiji i smatramo da smo jedna vrlo važna karika u predškolskom vaspitanju i obrazovanju, postoji 11 objekata u našem gradu, imamo oko 1800 dece i imamo razigraonice“, rekla je direktorka Predškolske ustanove „Vukica Mitrović“ Olivera Tošić.
Ona ističe da se radi mnogo na uređenju prostora da deca učestvuju u formiranju prostornih celina i na taj način taj prostor ih čini srećnima i daje im punu samostalnost u igri, druženju i komuniciranju.
„Svesni smo da je predškolsko vaspitanje i obrazovanje bitno i da se ono što se nauči i stekne u ovomuzrastu nosi dalje kroz ceo život, zato nam je kao odgovornoj lokalnoj samoupravi bitno da deca borave uče i provode vreme u podsticajnom okruženju i dobrim uslovima“, rekla je član Gradskog veća Brankica Stamenković.
Prema njenim rečima u nacrtu budžeta za narednu godinu opredeljeno je oko 400 miliona dinara za funkcionisanje predšolske ustanove, što iznosi 8,1 procenat ukupnog budžeta grada Leskovca.
„Težimo da širimo kapacitetei očekujemo da ćemo u narednoj godini to postići kroz izgradnju nove zgrade, novog vrtića, ali i dogradnjom i širenjem kapaciteta postojećih vrtića“, kazala je Stamenković.
Izvor i forografije: Sajt grada Leskovca
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Bas lepo ,veoma lepo za videti i procitati.Drago mi je zbog njih i srecan im rodjendan ,od srca im zelim sve naj.A ta takozvana direktorka ,sram da je bude .Ako se toliko zalaze za decu i voli ih ..Zasto je onda moje dete ,koje je u spektru autizma odbila za vrtic..Gde imam dokaze i nalaze lekara ,da po zakonu treba ici u vrtic.Sram je bilo .Njeno objasnjenje i razlog je korona .Pa zar je korona samo za moje dete .I on je kao ostala deca ,ima prava kao i sva ostala deca koja trenutno idu u vrtic