Učenici gimnazije „Svetozar Marković“ prekinuli blokadu, protesti van škole

Foto: Sajt Gimnazije

Učenici u blokadi gimnazije „Svetozar Marković“ Niš saopštili su da od danas 9. aprila prekidaju blokadu, uz poruku da to „nije čin odustajanja, već izraz odgovornosti i promišljenosti u trenutku kada je unutrašnje jedinstvo oslabljeno“.

Odluka je doneta juče na učeničkom plenumu.

„Ova odluka nije rezultat odustajanja, niti znak da je naša borba završena. Naprotiv, ona je izraz potrebe da se pronađu novi, efikasniji oblici delovanja u okolnostima koje su pokazale manjak solidarnosti i zajedništva među učenicima naše škole“, navodi se u saopštenju učenika koji su do sada blokirali nastavu.

Oni su precizirali da „značajan broj njihovih vršnjaka nije poštovao odluke plenuma, što je oslabilo unutrašnju koheziju i kolektivnu snagu pokreta“.

Prema njihovim rečima, to je ključni razlog da svoju borbu „ubuduće nastave van škole, kroz prisustvo protestima i punu podršku studentskim zahtevima“.

„Ova odluka nas boli, ali je doneta iz želje da očuvamo dostojanstvo borbe i njenih ciljeva. Mi ne odustajemo – samo menjamo teren i strategiju. Borba za pravedniji sistem, društvenu odgovornost i dostojanstvo se nastavlja“, poručili su.

Učenici su dodali da uprkos prekidu blokade „njihovo učešće u borbi za bolje obrazovanje i pravednije društvo ne prestaje“, već će „dizati glas kao pojedinci, ali sa zajedničkim idealom“.

Većina profesora u ovoj gimnaziji je odlučila da od 1. aprila prekine dotadašnju obustavu nastave, ali su maturanti i drugi učenici blokirali hodnik i pristup učionicama, zbog čega nastave nije bilo.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare