NIŠ – Policija je noćas u dva navrata pronašla 22 strana državljana iz Eritreje, Avganistana i Sirije bez putnih isprava a uhapsila je Kadriju F.(21) iz Preševa zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen prelaz držane granice i krijumčarenje ljudi.
Osumnjičeni Kadriju je oko 23,00 časa, zaustavljen kod naplatne rampe Nais i u kombi vozilu „opel“ kojim je upravljao, pronađeno je 12 stranih državljana, bez putnih isprava koji su ilegalno ušli u Srbiju iz pravca Makedonije od toga dvoje dece. U drugom vozilu koje je nakon što je policija pokušala da ga zaustavi, sletelo sa puta i čiji je vozač pobegao pronađeno je još 10 stranih državljana, bez putnih isprava koji su ilegalno ušli u Srbiju.
Pet stranih državljana iz je izrazilo nameru da zatraži azil, a sedamnaest stranih državljana, je odvedeno prekršajnom sudiji koji im je izrekao novčanu kaznu od 14 hiljada dinara, koja je preinačena u zatvorsku, u trajanju od 14 dana i zaštitnu meru udaljenja sa teritorije Republike Srbije u trajanju od jedne godine.
Policijski službenici Policijske uprave u Nišu su u 2013.godini, na području Policijske uprave pronašli ukupno 207 stranih državljana, bez putnih isprava koji su ilegalno ušli u Srbiju i podneli su šest krivičnih prijava protiv devet osoba za koje se sumnja da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.
I u narednom periodu ineziviraće se rad na suzbijanju krijumčarenja ljudi, kao i pronalasku i procesiranju stranih državljana koji ilegalno borave na području Srbije.
(Kraj)ena
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!