Prema podacima Agencije za zaštitu životne sredine, koncentracija štetnih PM2.5 čestica iznosi čak 14 puta više od prihvatljive granice. Ove vrednosti su neprihvatljive i predstavljaju ozbiljnu pretnju po zdravlje naših sugrađana, saopštavaju iz Mi Snaga naroda Niš, tražeći hitnu reakciju nadležnih.
Naglašavaju da takva situacija nije nova.
“U poslednjih nekoliko godina, naš grad se suočava sa sve većim problemima vezanim za kvalitet vazduha, a nedostatak adekvatnog Plana za kvalitet vazduha dodatno pogoršava situaciju. S obzirom na to da je zdravlje građana na prvom mestu, pozivamo nadležne vlasti da odmah preduzmu konkretne mere za smanjenje zagađenja”.
Zbog toga Gradski odbor ove stranke zahteva hitnu izradu i implementaciju Plana za kvalitet vazduha koji će obuhvatiti sve relevantne aspekte, povećanje transparentnosti u vezi sa merenjem i izveštavanjem o kvalitetu vazduha, pokretanje javnih kampanja za podizanje svesti o važnosti očuvanja kvaliteta vazduha i zdravlja zajednice i saradnju sa stručnjacima i organizacijama koje se bave zaštitom životne sredine.
“Zagađenje vazduha nije samo ekološki problem, već i pitanje javnog zdravlja. Apelujemo na sve relevantne institucije da hitno reaguju i preduzmu mere koje će zaštititi naše sugrađane i obezbediti zdraviju budućnost za sve nas”.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!




















Pređite na grejanje jeftinim ruskim gasom i rešen problem, ujedno se može proizvoditi struja na gas, u istom pogonu. Kao što se to radi u Novom Sadu i drugim mestima.