Vranjanka majstor za torte

VRANJE – Danijela Arsić iz Vranja (28), pravi je primer kako jedan hobi može postati dobar izvor prihoda. Naime ova mlada žena koju u ovom kraju zovu umetnica od marcipana , pravi torte koje se s pravom mogu nazvati umetničkim delima. Ona kaže da je sve počelo kao hobi, a sada jedva uspeva da odgovori na brojne narudžbine.Danijela je po struci prehrambeni tehničar, ali pošto nije uspela da nađe posao opredelila se da se oproba u onome za šta su svi govorili da je izuzetno talentovana.

– Najpre sam spremala torte za svoju decu, kao i svaka majka trudila sam se da mališanima taj dan učinim što posebnijim, a onda je to bilo za prijatelje koji su me preporučivali svojim prijateljima i tako se posao širio – priča Danijela.

Kažu da ne postoji želja na koju Danijela ne može da odgovori ili prilika za koju ona ne može smisliti tortu. Spremala je klavire, školske dnevnike, policijsku kapu, doktorski mantil, dvorce, računare i slične stvari, ali kaže da je najponosnija na tortu kuće Bore Stankovića sa kojom je osvojila brojne nagrade na Tortijadi u Nišu.

– Dugo sam  radila  tu tortu i brinula o svakom detalju i sa njom se pojavila na takmičenju u Nišu. Svaku figuru sam oblikovala kao da je od gline, a ne od marcipana, kasnije mi je bilo žao da je isečem – priča Danijela.

Ona se sprema da svoj posao proširi, planira da otvori radionicu u kojoj će ostvarivati snove mladenaca, kumova, roditelja , ljubavnih parova i svih onih koji žele posebne torte za posebne trenutke.

(Kraj)

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare