Novi skupštinski poslovnik u leskovačkom parlamentu ne samo da uskraćuje odbornicima vreme za priču, već povećava census za formiranje odborničkih grupa, pa će tako bez svoje u Leskovcu ostati radikali, Demokratska stranka i Jedinstvena Srbija.
Trenutno, po četiri odbornika u svojim odborničkim grupama imaju „Zajedno za Leskovac, Jedinstvena Srbija i SRS
Ako do toga zaista dođe, automatski, i tehnički sekretari u ovim strankama, koji se finansiraju iz gradskog budžeta, ostaće bez posla.
“Tačno je da su nas doveli u nezavidan položaj, ali i ljude koji godinama rade po strankama. Mi, pošto naša odborničku grupu “Zajedno za Leskovac” čine tri odbornika DS-a i jedan iz Jedinstvene Srbije, možemo da nastavimo da delujemo u skupštini kao samostalni odbornici, ali onda će naši tehnički sekretari izgubiti posao”, komentariše Jelena Spirić iz Demokratske stranke.
Ona kaže da se sigurno neće udruživari sa radikalima i da trenutno ne zna kako će se situacija dalje odvijati u lokalnom parlamentu, niti da li će prisustvovati narednoj sednici.
“Vlast se uporno pozivala na model poslovnika u Novom Sadu, te da je ovaj naš urađen p njemu, ali i tamošnja skupština ima 75 odbornika, a za formiranje odborničke grupe su dovoljna tri odbornika. Beogradska skupština sa 85 mesta za formiranje odborničke grupe formira census sa 4 odbornika, a mi ovde podižemo na 5”, ističe Spirićeva.
I dok se opozicija žali kako novi poslovnik lokalni parlament uvodi u diktaturu, vlast ih optužuje da su zapravo zloupotrebljavali stari poslovnik.
“Novim Poslovnikom samo želimo da prekinemo traćenje vremena sugrađana”, kaže šef Odborničke grupe Srpske napredne stranke Predrag Ivanović, aludirajući na višesatne rasprave u lokalnom parlamentu.
Samo na poslednjoj sednici Skupštine grada rasprava oko usvajanja zapisnika je trajala nekoliko časova, a celo zasedanje se, po ko zna koji put, oreglo do ranih jutarnjih sati.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Jelena Spiric ima dovoljno veliku platu tako da moze da je podeli sa tehnickim sekretarom svoje stranke. Sto se doticna nije oglasila i pobunila kada je u vreme demoktratske stranke 20.000 Leskovcana ostalo bez posla privatizacijom preduzeca? Ili kada je Bojta otpustao politicki nepodobne uposljenike javnih preduzeca i uprave koji su kasnije vraceni na posao uz milionsku nadoknadu?