UREĐENJE STAMBENIH ULAZA I FASADA NA ZGRADAMA JE OBAVEZA STANARA, UKOLIKO SU VLASNICI STANOVA U KOJIMA ŽIVE

Zbog ove odluke lokalne samouprave prosto da ti bude žao što živiš u kući

I ovog puta će čak 90 posto vrednosti od ukupnih radova plaćati lokalna samouprava, a simboličan ostatak sami stanari

Za uređenje stambenih ulaza zgrada u narednih pet godina iz džepa svih građana će biti izdvojeno neverovatnih 25 miliona dinara preko projekta „Stanovi su naša kuća“, odlučili su danas gradski većnici.

Ipak,  stanari će morati da plate simboličnih 10 posto učešća u renoviranju

Iako bi to trebalo da bude isključivo obaveza samih stanara tih zgrada, grad Leskovac je odlučio da im izađe u susret i da preko ovog projekta uredi njihove stambene ulaze.

Zbog ovakve odluke prosto da ti bude žao što živiš u kući“, prokomentarisao je šapatom jedan gradski većnik tokom sednice, ali ipak glasao da se projekat sprovede.

Stanari će, ipak, morate da se prijave za uređenje koje grad želi da finansira novcem svih građana, a u lokalnoj samoupravi će se njihovi ulazi bodovati i najviše će moći da dobiju 220.000 dinara po jednom hodniku.

Lokalna samouprava je raspoložena da im zameni ulazna vrata, vrata na ravnoj terasi krova kao i zadnja vrata, vrata na zajedničkim prostorijama, zameni oštećena stakla na vratima i svetlarnicima, okreči hodnik, ofarba gendere i ogrde, zameni poštanske sandučiće, postavi nove pločice, zameni vratanca na strujomerima, osvetli zajedničke prostorije i ugradi interfon.

Sređuju im zgradu iz gradskog budžeta, a oni (ne) zadovoljni

Istoimeni projekat se pre dve godine već realizovao preko sada već ugašenog ALER-a na šta je utrošeno 12,5 miliona budžetskih sredstava.

Tada je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović dobru volju lokalnih vlasti da pomogne u uređenju onoga što bi morali da urade sami stanari objasnio ovako:

Privatizacija je učinila svoje i veliki broj građana je ostao bez posla. Njihova ekonomska snaga više nije tog kapaciteta da bi oni nešto mogli samostalno da urade. Zato je potpuno logično da očekuju pomoć lokalne samouprave“, zaključio je Cvetanović.

Projekti sređivanja ulaza u stambene zgrade, kao i uređenje fasada zgrada u strogom centru grada, realizuju se nekoliko godina unazad i ti radovi se najvećim delom finansiraju iz gradskog budžeta. Jedino što je potrebno je da sa tim, po izradi projekta, budu saglasni svi stanari određene stambene zgrade.

A ko ne bi?!

Dragan Marinković

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

7 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Leskovcanka
09.06.2017. 05:13

A posle tog davanja novca iz budzeta hoce li posle da ciste odrzavaju ne lome?Hoce li biti kazne za takve?Posto se placa iz budzeta hoce li oni posle da skupljaju novac za sve posle ili ce ponovo da se trose pate na takve „gradjane“?

Tuzni ljudi
09.06.2017. 06:03

Mnogo smesna akcija na ivici zakona.Ne postoji nigde,ali nigde u svetu grad koji kreci ulaze osim u Leskovcu.

Чаки
09.06.2017. 07:49

Увек се нађе по нека будала.

lale
09.06.2017. 10:14

Nacicemo mi i po ovome da pljuvamo i da budemo nezadovoljni, umesto da smo bar realni i kazemo hvala…

Zoki
09.06.2017. 10:47

Genderi i ogrde? Neko bio gladan dok je pisao tekst?
Nego, lepo što će grad da finansira krečenje i farbanje, ali sve je to samo šminkanje. Urede fasadu zgrade samo spreda (jer gleda na Bulevar Oslobođenja) a bočni delovi i zadnji deo užas, otpada fasada u komadima! Stanarima stambenih zgrada u Leskovcu bi više značilo da lokalna samouprava i nadležna javna preduzeća srede probleme poplavljenih podruma, neispravnih hidranata, polomljenih ormana za osigurače i strujomere, da poprave liftove, urade kose krovove ili hidroizolaciju tamo gde su ravni krovovi,pokrpe rupe u asfaltu ispred zgrada, zatvore šahtove da ljudi više ne krše noge, urade termoizolaciju pre uređenja fasade… Džaba krečenje i farbanje, od babe ne mož bude devojka, od zgradu staru 40 godine koju ne održava niko ne mož bude nova i funkcionalna zgrada samo s farbe i četke

Kirijaš
09.06.2017. 13:29

Kupili stanove za 20 nemačke marake a grad da im održava ulaze. Oni bre ne mogu se dogovore da promene sijalicu u hodnik jer nije njihov nego zajednički a grad će im kreči zgrade. Sutra će traže i da im izolaciju grad uradi a pored nekih stanova ne može da se prođe kolko smrdi iz njih i po hodnici isto. U hodnici pljuju po ćoške, u liftovi u svaku ćošku kilo pljuvačka a grad im licka ulaze. To li znači da su stanovi njihovi a zgrada gradska pa grad mora da održava a oni će i dalje da istrišaju pepeljare kroz prozor i bacaju kese od treći sprat u kontejner pa ako promaše kesa ostane da visi na neko drvo.

Sherlock
10.06.2017. 10:28

Poštovani vlasnici kuća,
Već godinama se krši Ustav Srbije koji garantuje jednakost svih građanana teritoriji grada Leskovca… Prvo je grad subvencionirao korisnike gradske Toplane sa 20-30 posto od realne cene grejanje – što je klasična diskriminacija svih onih koji nisu na sistemu gradske Toplane jer bi pandam tome trebao da bude da svakome ko se greje van tog sistema grad dodeli 20-30 posto ogrevnog drveta ili plati 20-30 posto računa za struju na one koji se na struju greju… Sada još i ovo…Ustavni sud će imati pune ruke posla (ako radi po Ustavu)