LESKOVAC – Kompanija “Zdravlje Actavis” donirala je 2,6 miliona dinara za izgradnju prvog skejt parka u Leskovcu, a preostalih 684 hiljada dinara izdvojiće se iz gradskog budžeta.
Ugovor o donaciji potpisali su danas direktor fabrike Zdravlje u Leskovcu Bojan Jović i gradonačelnik Goran Cvetanović, koji je kazao da će park biti izgrađen u naselju Dubočica, najvećm naselju u Leskovcu.
“Skejt park biće gotov za tridesetak dana kada ćemo predati mališanima na korišćenje i zabavu. Znamo da će njegova prava upotreba krenuti na proleće s lepšim danima, a do tada ćemo asfaltirati još neke delove oko skejt parka i na taj način ga malo proširiti”, kazao je Cvetanović, zahvaljujući se na donaciji.
Bojan Jović je istakao da je ovo samo jedna u nizu akcija i aktivnosti komapnije Zdravlje Actavis u Leskovcu.
“U poslednjih godinu dana donirali smo monitor za mamograf u Domu zdravlja, dva vozila za potrebe Opšte bolnice, zatim, smo podržali karneval, Festival Liffe i mnoge druge manje aktivnosti. Mi ćemo kao društveno odgovorna kompanija nastaviti da poboljšavamo život u zajednici, odnosno, okruženje u kojem se nalazimo”, kazao je Jović.
Početak izgradnje se očekuje sredinom iduće nedelje, a gradiće će ga preduzeće Frig divižn iz Beograda, koje je ovaj posao dobilo na tenderu preko ALER-a.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Svaka cast na ovom gestu, madam mislim da je bolje napraviti neko setaliste ili stazu u prirodu, kako za srcane bolesnike, tako i za roditelje sa decom. Setnja u prirodi se ne moze porediti ni cim drugim. Napravite van grada neko setaliste ili neki veci park, da stvarno mozemo da odemo na svez vazduh i uzivamo u prirodi.
Imate zdrav način razmišljanja, pa bili vi stvarno doktor ili samo korisnik „Doktor“. Dobro ste primetili da su nam kudikamo potrebnije trim-staze, šetališta i parkovi jer je „skejt kultura“ neraskidivo vezana za nezdrave stilove života, a nastala je u prekookeanskim tzv džunglama od gradova.
Ali šta zna provincijalizam šta je Dinja ili Velika Jabuka. Ja ovde vidim da lokalna samouprava promoviše nezdrave stilove života uz koje obavezno idu žvrljanja grafita „urbanog art izraza“, gde su u 90% slučajeva ispisani nadimci, ili-imena luda nalaze se svuda. Da ne pričamo o drogama, frakturama lobanja, te lomljenju ekstremiteta. Dakle, ko malo uključi mozak i ko misli dobro leskovačkoj deci i omladincima odbiće ovaj suludi projekat. Apelujem na bilo koga ko ima uticaj na gradonačelnika, da mu skrene pažnju. Jer ono što ne želiš svojoj deci, (valjda) ne đeliš ni tuđoj.
Ili je sticanje političkih poena važnije od zdravlja i života naše dece?
Oni su uvek imali društvenu svest
Vožnja skejta na trotoaru na kojem nema prolaznika nije opasna. Ali imajte na umu da vožnja u tzv. skejt parku sa svim onim rampama i strmim elementima spada u ekstremne discipline opasne po život i zdravlje!
A koliko je wc-a moglo da da se sanira u predksolskim ustanovama ovim novcem? Wc-a koje sanitarna zatvara a politicari preko veze otvaraju u istom a i gorem stanju….
Ovo je OasisNarkomanius…nista vise…pih..jeftin predizborni trik…
Bolje da su donirali lekove za decu.
Skejtbording je relativno nova disciplina. Iako se smatra ekstremnim sportom i može da izgleda destruktivno za posmatrače, skejtbording je veoma popularan oblik rekreacije, pogotovo u gradskim sredinama.
Neretko, skejtborderi svojom vožnjom oštećuju površine po kojima se kreću, pa se gradovi odlučuju za izgradnju specijalizovanog prostora koje bi ove grupe koristile umesto javnih površina. Međutim, uključivanje skejt parkova u gradsko tkivo može dovesti do veoma zanimljivih rezultata. Poslednjih godina pojavio se pokret koji pokušava da gradsku umetnost i skulpturu učini pristupnim za korišćenje skejtborderima. Hvala puno, presrecni skejteri 🙂
Ako već braniš neku ideju uradi to svojim rečima, pa kako ispadne. A ako kradeš tekstove potrudi se da budu iz štampanih časopisa ili knjiga, a ne sa neta:
http://www.podovi.org/zanimljivosti/rekreacija-ili-vratolomije-skejt-parkovi