Zufo pregažen „u paklu“ SRC Dubočica

Ubedljiva pobeda KMF Leskovac u derbiju kola Treće futsal lige Istok pred oko 1.800 ljubitelja futsala koji su priredili pravu atmosferu i pogurali svoje ljubimce do konačnih 6:2 (4:1) protiv dojučerašnjeg lidera na tabeli KMF Zufo iz Bujanovca.

Trebala je domaćoj ekipi ubedljiva pobeda i sve je krenulo kako su svi i priželjkivali. U prva dva minuta utakmice domaći su vodili sa 2:0 golovima Petrović Nikole u 1. i kapitena Stanojevića u 2. minutu, ali su gosti vrlo brzo uzvratili golom Cvetkovića u 5. minutu.

Napadali su igrači KMF Leskovac sa svih strana ali su se gosti dobro i organizovano branili pa su se napadi završavali uglavnom izblokiranim šutevima ili odbranama golmana Milenkovića koji je sinoć bio veoma raspoložen. U 16. minutu usledio je maestralan potez kapitena Stanojevića koji je na levoj strani terena izuzetnim driblingom „vezao u čvor“  jednog protivničkog igrača a onda laganim lob udarcem prebacio Milenkovića. Pogodak za TV špice i oduševljenje publike koja je ovaj potez pozdravila ustajanjem sa stolica i dugim aplauzom. Do kraja prvog dela utakmice u listu strelaca upisao se i Miloš Petrović za konačnih 4:1.

Ponovo su, u drugom poluvremenu, domaći krenuli sa napadima i dok je gol visio u vazduhu na strani gostiju, jedna neorganizovana odbrana domaćih učinila je da se prvo zatrese mreža Veličkovića 4:2 u 22. minutu, strelac Stanković.

Brzo su se Leskovčani oporavili od iznenadnog šoka pa je Stefanović u 25. minutu postigao peti pogodak. Usledio je period igre u kome su se gosti samo branili, gotovo bez pokušaja da krenu ka golu Veličkovića ali i period igre u kome je golman gostiju Milenković uspešno skidao sve šuteve u okvir svog gola. Konačan rezultat 6:2 postavio je Cvetanović 35 sekundi pre kraja utakmice.

Sudijski par Jović- Nikolić iz Niša dobro je vodio utakmicu uz nekoliko propusta zbog nedosuđenih prekršaja u korist domaće ekipe

Ovom pobedom Leskovčani su preuzeli lidersku poziciju na tabeli Treće futsal lige Istok ali sa utakmicom više od drugoplasiranog Zufa koji treba da odigra odloženu utakmicu u Boru.

Draž takmičenja ogleda se u činjenici da će plasman u Drugu futsal ligu Srbije, verovatno biti odlučen na osnovu rezultata u međusobnoj utakmici a tu je ekipa Zufa u prednosti zbog ubedljivije pobede u prvom delu takmičenja (9:1) pa ostaje za razmišljanje podatak da li su iz KMF Leskovac napravili grešku pre utakmice sa BSK koju su neplanirano izgubili u 2. kolu takmičenja, i da će ih baš ta utakmica koštati plasmana u Drugu ligu.

Kvalitetom koji poseduju, svakako zaslužuju da se ogledaju sa boljim ekipama i, da propozicije takmičenja dozvoljavaju, možda bi jedino realno merilo bilo da pri istom broju bodova dve prvoplasirane ekipe odigraju majstoricu na neutralnom terenu.