LESKOVAC – Grad Leskovac finansiraće izradu fasade dvospratnog Parohijskog doma Saborne crkve sa 1,8 miliona dinara.
Ugovor o donaciji potpisali su danas gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović i namesnik leskovačke crkvene opštine Marko Adamović.
„Saradnja između crkvenih i svetovnih vlasti uvek je bila poželjna, i kada je bila dobra i narodu je bilo dobro“, ocenio je Cvetanović.
Zahvaljujući se na vrednoj donaciji, namesnik Adamović je takođe ocenio da postoji dobra saradnja lokalne samouprave i crkve.
„I biće još bolja u nadi da pomognemo našem narodu. I kada smo zajedno i kada zajedničkim snagama nešto radimo, mnogo bolje ćemo to i postići. Da gospod nagradi sve trudove svih nas da ovo delo završimo do kraja“, istako je Adamović.
Parohijski dom će imati više namena. Pored stanova za sveštenike, u prizemlju je velika sala za okupljanje naroda, predavanja i vežbanje crkvenog hora „Branko“, zatim, biblioteka i crkvena arhiva.
Fasada će biti završena za 28 dana, a radovi finansirani u tri rate preko ALER-a.
Cvetanović je ocenio da je današnja donacija logična jer je grad ranije donirao 50.000 evra za početak gradnje ovog doma.
„Smatram da je logično da onaj ko je započeo gradnju ima obavezu i da je završi.. .To je jedan od onih projekata koji ostaju urezani u kolektivno sećanje svih nas“, zaključio je.
Gradonačelnik je podsetio i na nedavne donacije manistiru u Jašunji, i crkvama u Kumarevu i Vučju i naglasio da se pod hitno mora sanirati krov crkve u naselju Dubočica.
(Kraj) mil
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Nema crkva, jadna, ako ste im dali. I oni sve dzabe rade za narod, kad jadan nema para. Uzajamna je to ljubav i podrska. Je l tako?
……..esi):
E „Moj“ gradonačelniče…..
Pogedaj decu koja pored crkve prolaze u pocepanim patikama i pohabanom garderobom, a pogledaj vozni park popova, ne treba ništa više ……..šte vi političari znate šta to znači)!!!!
Izgradnja fasade se finasira preko Agencije za Lokalni Ekonomski Razvoj. Kakve nebuloze, pa ta agencija bi trebala da se bavi, ako se ja dobro razumem u terminologiju, EKONOMSKIM RAZVOJEM. I koliko znam u opisu njihovog posla, statutu i ostalim pratecim planskim i strateskim dokumentima, stoji da ova agencija treba da radi na poboljsanju ekonomskog ambijenta, a ne na izgradnji crkava. A bre Cvetanovicu, daj radi malo nesto sto treba, a nemoj da zamazujete ljudima oci ovakvim projektima. Kao zadrzaces ljude da ostanu u Leskovac ako im napravis crkve. Pobegose svi u Novi Sad i Beograd, a nesto i van zemlje. Stanite vise na loptu i razmislite.
Sad ce sveze ideje da mu donesu novi saradnici-clan veca i svez pomocnik, pa kad nam krene razvoj s provereni strucni ljudi ima sve da puca po leskovac!
Je li to onaj dom koji je izgrašen bez dozvole jer na tom zemljištu nije dozvoljena gradnja? Pozivam sve da pogledaju na sajtu grada na adresi: gis.gradleskovac.org. Radi se o reonu 10, evo i snimka:
Nije u redu da neki mogu da grade bez dozvole na crkvenom zemljištu gde je zakonom zabranjena gradnja a da se ljudima zbog deset centimetara ruše objekti. Ovime Crkva sama sebe stavlja u isti koš sa onima koji siluju red i zakon u ovoj zemlji i kojim aje sve dozvoljeno samo na osnovu sile.
Ovakvim postupcima ljude nećete razuveriti da ste drugačiji od ostalih.
Imajte hrabrosti da rešite korupciju i glasači će Vam biti zahvalni na sledećim izborima.
Crkva nije izvan zakona. Pustite prijavu za radove. Neki su lezali u pritvoru a sad selektivno sprovode zakon. Zakon je jednak za sve. Ako je bez dozvole, da odgovara onaj sto je vodio i izvodio radove, odmah.
Sad su mi malo jasnije reci koje sam cuo : “ Kad moze Crkva, mogu i ja „.
Sramota je sta SPC radi danas! Oni su van zakona i svih moralnih normi! Ma daj! Kada narod nema ni za najosnovnije popovi se luksuziraju. Ja necu da se od mojih para gradi parohijski dom. Neka to sami plate…!
Crkva moze da gradi bez dozvole ali zato blok 34 ne daju da se radi iz ko zna kojih razloga…inace za taj blok grad je doneo urbanisticki projekat ali nekome nesto treba pa sad ne da da se radi…to je inace na ulazu u grad gde su stare graditeljeve kancelarije u kojima zivi 8 porodica u uslovima koji su za 19 a ne 21.vek….ali o tome ce uskoro da pukne bruka jer se sve zna i ko i zasto koci…umesto da zbrinjavaju ljude kako treba oni prave zgradu parohije da se baskare popovi a deca nam trpe gladna….
Gradonacelnice.Sta ce te sad, kad vam dodju Romi pa traze pare za svoju crkvu kao leigtimni gradjani grada,pa mozda jos neki drugi vernici drugih veroispovesti.Vi ste nesto zaboravili.Rekli ste red je da onaj ko je zapoceo(radikal) i zavrsi(europejac).Ne gradite vi crkvu kao Goran Cvetanovic vec ucestvujete u tome kao predstavnik svih gradjana i veroispovesti tako da bi bilo bolje da malo povedete racuna o trosenju para iz gradskog budzeta za sve i svasta.Kao recimo skoro za neko udruzenje srpsko ruskog prijateljstva iz Mitrovice ili za privatni fudbalski klub.Verovao sam da nesto moze i da se desi u ovom gradu.Sada je definitivno jasno da ga vode pogresni ljudi.