Bujanovački pecaroši ogorčeni na ribočuvare iz Leskovca: Kažnjavaju nas, a ne rade ništa na čišćenju tona smeća na našim obalama i vodama

Foto: Arhiva Jugmedie

Grupa ribolovaca iz Bujanovca obratila se redakciji preko aplikacije Javi Bujanovačkim, ogorčena ponašanjem ribočuvara koji dolaze iz Leskovca jer je cena dozvole od 9.000 dinara astronomska za lokalne prilike, a oni samo gledaju da naplate kazne a nimalo ne brinu o tonama smeća na obalama i u samim vodama u našoj opštini -Južnoj i Binačkoj Moravi, pčinji, jezerima i Moravici.

Jednu akciju kažnjavanja, kažu sagovornici, pripadnici službe Asocijacija „Veternica – Vlasina“ doo Leskovac, sproveli su nedavno a kaznu je platilo nekoliko lokalnih pecaroše, pišu Bujanovačke.

Pismo ribolovca prenosimo uz neznatne izmene:

Na svaki praznik već po navici ribočuvari iz Leskovca dođu u Bujanovac, ne bi li upecali Rome, Albance i Srbe koji pecaju bez dozvole, kao što su to uradili prošle godine. Za pecanje bez dozvole nekolicina njih je kažnjeno sudski, svako pojedinačno sa po 60.000 dinara. Na obali su zatekli nekoliko pecaroša, ali obala ipak nije bila prazna. Na obali je bilo tone smeća

Lepo je to što kontrolišu reku, ali nije lepo što se prave slepi pa ne vide kubike smeća. Gazili su preko tog smeća, ne bi li došlo do reke.

Ne smeta im to što u reci ima sve manje ribe, ali im smetaju ribolovci.

Isti ti ribolovci koji umesto ribe pecaju pampers, gaće, glave od uginulih ovaca i drugo.

Ne podržavamo pecanje bez dozvole. Zakon se mora poštovati i dozvola mora da se izvadi.

Međutim, ne podržavam ni ravnodušnost ribočuvara, dok gaze preko smeća i ništa ne preduzimaju.

O porobljavanju da i ne govorimo.

Prošlo je punolestvo (18 godina) od kako je poslednji put Bujanovačko jezero poribljavano.

Gospoda ribočuvari nekoliko puta godišnje dolaze na naše Jezero i ribolovcima traže dozvole. Ne pada im na pamet da poribe Jezero novom ribom.

Na pitanje kada će Jezero biti poribljavano ne žele čak ni da odgovore.

Sve je više ogorčenih ribolovaca iz opštine Bujanovac, jer cena dozvole je porasla za cele 2.000 dinara pa sada iznosi 9.000, plus članarina 500 (9000+500 dinara).

Kvalitet voda na kojima pecamo iz godine u godinu opada. Sve je manje ribe, a sve više smeća.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

2 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Mile
29.01.2024. 15:25

Paraziti ribocuvari.

Dejan
29.01.2024. 16:25

Ova vest je delimično tačna.Naime kada vas ribočuvar zaketne na vodi bez dozvole piše Vam prijavu i imate rok od 7 dana da izvadite novu dozvolu koja u celosti košta 9000 din za keš ili na rate ukupno bude 9500 din. A ribočuvarima treba pod hitno oduzeti pravo da upravljaju ovom vodom jer za to nisu sposobni.Ako Vas trenutno ribočuvar zatekne u krivolovu(mislim na količinu ulovljene ribe i pecanje na trokraku i sa dve udice) NE DEŠAVA SE NIŠTA. Dakle KONSTANTNO vrše zloupotrebu službenog položaja. Poribljavanja bi bilo dobro da ih pitate kad je zadnji put bilo.