Celokupan program Nišvil džez festivala

NIŠ – Predstavljamo kompletnu satnicu Nišvil džez festivala, čiji se glavni program održava u niškoj Tvrđavi od 16. do 19. avgusta, a prateći već od 13. avgusta na drugim niškim lokacijama, ali i u Pirotu, Leskovcu i na Surčinu.

Osim na koncertima poznatih svetskih džezera, posetioci Festivala će uživati na svirkama srpskih i lokalnih bendova, u filmovima o džezu, na izložbama fotografije, promocijama knjiga…

Svake večeri od 16. do 19. avgusta, u periodu od 20 do 24 sata, na „Movie stage-u 1“, na  platou ispred Kalče, biće emitovani snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišvila, dok će na „Movie stage-u 2“, kod Salona 77 biti emitovani džez filmovi.

PROGRAM

Ponedeljak, 13. avgust:

Otvaranje izložbe fotografija:

Aleksandar Plačkov „All That Jazz“ – Galerija Art 55, 19:00

Utorak, 14. avgust

Otvaranje izložbe fotografija:

Bojan Bončić „Živeti od danas do sutra“ – Galerija Salon 77,  19:00

River stage  – amfiteatar na keju, 20:00 – 23:00

Alexandre Cunha (Brazil)

Dado Topic & Time After Time (Hrvatska/Srbija)

Saban Bajramovic „International tribute band“

Sreda, 15. avgust

River stage – amfiteatar na keju, 20:00 – 23:00

My People (Srbija)

Orkestar Bobana i Marka Markovića (Srbija)

Nema problema (Italija)

Četvrtak, 16. Avgust

Matine stage – plato ispred Kalče, 12:00 – 15:00

EF Septet (Turska)

Alexandre Cunha (Brazil)

Greenfingers (Niš)

Otvaranje izložbe fotografija:  Ivan Grlić „Serbian Jazz, Bre!“

Paviljon u Tvrđavi, 19:00

Promocija knjige: Veselin Mitrović “Džez kao socio-kulturna improvizacija“,

Paviljon u Tvrđavi, 18:00

Open stage, Plato kod Galerije, 19:00 – 24:00

EF Septet (Turska)

Ništa Čorbasto (Srbija)

Paja Jazzija  (Srbija)

Nema problema (Italija)

Main stages (Earth & Sky), 19:30 – 01:30

Jazzbooka (Srbija)

Lydian Sound Orchestra (Italija)                            

Jean Luc Ponty Band (Francuska)

Jon Cowherd Mercy Project ft. Patitucci, Blade & Cardenas (SAD)

Osibisa (Gana/Velika Britanija)

Alexandre Cunha Quintet (Brazil)        

Midnight jam stage –  dvorište Banovine, 23:00 – 03:00

House band: Old Gold Band (Bugarska)

Petak, 17. Avgust

Matine  stage – plato ispred Kalče, 12:00 – 15:00

My People (Srbija)

Rap Trio (Leskovac)

RockStars(ci) (Niš)

Open stage – Plato kod Galerije, 19:00 – 24:00

Lagater quintet (Niš)

El Rithmo  (Aranđelovac)

Canyon Band  (Šabac)

Morre (Kanada)   

Gerontološki centar,

La Familia (Novi Sad)

Promocija knjige: Nat Hentof “Džezerski život“

Paviljon u Tvrđavi, 18:00

Main stages (Earth & Sky), 19:30-01:30

Pedjazz (Srbija)

EF Septet (Turska)

Brussels Jazz Orchestra ft. Maria Joao & David Linx (Belgija)

Jazzex (Ukrajina)

Jamaaladeen Tacuma and Joe Bowie Funk Expirience (SAD)

Nema Problema (Italija)   

Midniht jam stage –  dvorište Banovine, 23:00 – 03:00

House band: Miša Blam and Friends

Vranje, plato Parkinga Doma Kulture, 20:00

Jazzbooka (Srbija)

Old Gold Band (Bugarska)

Lollo Meier Quartet (Holandija)

Osibisa (Gana/Velika Britanija)

 Subota, 18. Avgust

Matine stage – plato ispred Kalče, 12:00 – 15:00

I Duhovi (Beograd)

Kafe Ball (Niš)

Key Cohesive (Niš) 

Open stage, Plato kod Galerije, 19:00 – 24:00

La Familia  (Novi Sad)

Old Gold Band (Bugarska)

Milan Petrović Band (Beograd)

Neozbiljni pesimisti  (Sombor)

 Main stages (Earht & Sky), 19:30 – 01:30

Naked (Srbija)

Adrian Gaspar trio with guests: Gabriel Rosati  & Lucian Nagy  (Austrija/ Brazil/Rumunija)

Amir Gwirtzman ft.  Yaron & Eden Bahar  (Izrael)

Opus 5 (SAD)                              

Lolo Meier quintet (Holandija)

Toni Kitanovski & Cherkezi ft. Oscar Salas (Makedonija/Kuba)

Ras Abraham & Irie Vibes (Jamajka)

 Midnight jam stage –  dvorište Banovine, 23:00 – 03:00

House band: Key Cohesive

 Leskovac, Plato Kulturnog centra, 20:00 -24:00

Eyot (Srbija)

Dolly beg you pardon (Holandija)

Mango Duende (Bugarska)

Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (SAD)

 Surčin – Bojčinska šuma, 20:00 – 23:00

Jazzex (Ukrajina)

Nema problema (Italija)

 Nedelja, 19. Avgust

Matine stage – plato ispred Kalče, 12:00 – 15:00

Old Gold Band (Bugarska)

La Familia (Novi Sad)

Underdogs (Niš)

 Open stage, Plato kod Galerije, 19:00 – 24:00

Plamb – Jazz odsek Muzičke Škola Subotica  (Subotica)

JazzyJay (Niš/Novi Pazar)

Dolly beg you pardon (Holandija)

Proces (Niš)

 Main stages (Eart & Sky), 19:30 – 01:30

Lepi Jova (Srbija)

Sentimental Swingers (Bugarska)

Anders Bergcrantz Quartet (Švedska)

Get the blessing (Velika Britanija)

The Brand New Heavies (Velika Britanija)

Eyot (Srbija)

 Midnight jam stage –  dvorište Banovine, 23:00 – 03:00

House band: Nišville All Stars

 Pirot – Plato Kulturnog centra, 20:00 -24:00

Kafe Ball (Srbija)

Jazzex (Ukrajina)

Mango Duende (Bugarska)

Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (SAD)

 Surčin – Bojčinska šuma, 20:00 – 23:00

Lollo Meier Quartet (Holandija)

Osibisa (Gana/Velika Britanija)

 Ulaznica za Nišvil potrebna je samo za praćenje programa na glavnim binama („Earth“ i „Sky“), dok je program na svim ostalim stejdževima besplatan, tako da se na ovom festivalu mogu zabaviti i oni koji nisu u mogućnosti da kupe kartu.

(kraj)

 

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila:
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

vaš komentar