REGIONALNA MUŠKA KOŠARKAŠKA LIGA ISTOK

DERBI JUGA pripao leskovačkom Zdravlju

Košarkaši  Zdravlja iz Leskovca zauzeli su večeras tron pobedivši KK Prokuplje sa dva koša razlike – 69:67 (16-19, 24-15, 15-09, 14-24) na derbiju 18. kola, utakmici odigranoj na svom terenu.

U prvoj četvrtini Prokupčani su bili stalno u vođstvu i prvi period igre rešili u svoju korsit (16-19), uz dobru igru Terzića i Bjeletića, dok su se kod domaćeg tima isticali Mitića i Filipovića.

Igrač utakmice: Filipović

U drugoj četvrtini domaći se bude i taj period igre rešavaju u svoju korist ( 24-15), pa su sa ukupnim rezultaom 38-34 prvo poluvreme rešili u svoju korsit. U trećoj četvtini, koju su takođe dobili Leskovčani, viđeno je najmanje koševa (15-09)  na obe strane uz dosta promašaja.

U poslednjoj četvrtini gosti su bili bolji i taj period igre rešili u svoju korist (14-24), čak sa deset pona prednosti,  ali je ipak bilo malo da se nadoknadi razlika od 14 koša.

Najistaknutiji pojedinci u redovima domaćih – Filipović, Mitić i Denić, a kod Prokupčana – Terzić, Bjeletić i Šubarić.  Epitet igrača utakmice poneo je Vladica Filipović koji je postizao koševe za domaćina u odlučujućim momentima kada je utakmica na semaforu bila krajnje neizvesna.

Sve u svemu, zaslužena pobeda Zdravlja koje je bilo bolje u drugoj i trećoj, a gosti iz Prokuplja u prvoj i četvrtoj četvrtini.

Leskovac: Hala sportova. Gledalaca 1.000. Sudiski par: Dušan Vasić- Stefan Zdravković (oba Niš)

KK ZDRAVLJE: Mitić-15, Ivanović-2, Vukadinović, Stanković, Filipović- 18, Stošić-7, Lilić, Mijajilović-2, Mičić-4, Stajić, Stoilković-11, Denić-12.

KK PROKUPLJE: Vukadinović-4, Vojinović, Terzić-22, Milenković-8, Cenić, Šubarić- 12, Rančić-2, Bjeletić- 17, Jusić, Obrović, Bjelić-2.