Dubočica pobedila Kikindu i vratila se u igru za plej-of

Rukometaši Dubočice  pobedili su večeras na svom terenu u Leskovcu ekipu iz Kikinde u 19. kolu ARKUS lige rezultatom 28:24 pred oko 1500 navijača.

Ova pobeda vratila je leskovačke superligaše na 4. mesto na tabeli, sa 11 pobeda i 8 poraza, a istovremeno vratila i u igru za plej-of.

Prva tri minuta utakmica je protekla bez golova, a prvi pogodak postigao je Komarek iz ekipe Kikinde.

Domaćini su prvi gol postigli u 4. minutu a pogodak je zabeležio Atanasković.

Sa dva gola razlike leskovački rukometaši vodili su do 23. minuta, kada je golom Vitasa iz protivničke ekipe došlo do izjednačenja.

Kikinđani su zatim imali seriju od 3 gola i na poluvreme otišli sa vođstvom 12:11.

Drugo poluvreme donelo je veću neizvesnost, a Dubočica u 34. minutu preuzima vođstvo golom Atanaskovića.

Narednih 15 minuta mreže su se tresle na obe strane, da bi u 50. minutu Dubočica ponovo prešla u vođstvo i zahvaljujući dobroj odbrani golmana domaće ekipe u 52. minutu dolaze do četiri gola prednosti.

Leskovčani su ovu prednost zadržali do kraja utakmice, a poslednji gol u ovom meču postigao je Vanja Nikolić čime je učvrstio pobedu svoje ekipe.

Na konferenciji održanoj posle meča trener Dubočice Saša Pejčić rekao je da je ovo bila neizvesna utakmica, ali da su toliko želeli pobedu koju su na kraju i dobili.

U narednom kolu protivnik Dubočice biće Proleter iz Zrenjanina koji zauzima 10. mesto na tabeli sa 5 pobeda i 11 poraza.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.