Fudbal: Jedinstvo  i Radan slavili, Moravac Orion izgubio u Mrštanu

LEBANE/LESKOVAC – Pred oko 300 gledalaca smeštenih na novim tribinama u Bošnjacu koje je uoči ovog meča svečano otvorio predsednik Skupštine opštine Lebane Srđan Jović, Jedinstvo je ubedljivo sa 5:1 pobedilo ekipu Timoka iz Zaječara.

I to golovima Milivoja Stojanovića iz 29, Nikole Mladenovića koji se čak tri puta upisao u listu strelaca u 32, 51. i 90. i Grujića iz 80. minuta. Počasni pogodak za goste postigao je Bićanin u 44. minutu. Bošnjačani su se tako popeli na treće mesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova.

Slavili su i fudbaleri Radana koji su u Lebanu bili bolji od Ozrena iz Soko Banje (2:1). Ovaj susret odlučen je u prvom poluvremenu golovima Miloša i Dušana Stankovića iz 15, odnosno 22. minuta, dok su gosti preko Radovanovića postavili konačan rezultat u 60. minutu.

jedinstvo tribine

Za razliku od Jedinstva i Radana, Moravac Orion izgubio je derbi na svom terenu od pirotskog Radničkog. Ovaj susret rešio je glavom Marković u 66. minutu. Domaći su na ovom meču pogodili prečku preko Petrovića u drugom poluvremenu, a prethodno se isti fudbaler našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju ali nije uspeo da ga savlada. Revanširao se na suprotnoj strani Salihović koji je lako mogao da udvostruči prednost Radničkog.

Od zonaša iz okruga slavila je samo Budućnost koja je u Orašju savladala ekipu Bobišta sa 4:0. Nerešeno su igrali Sloga i Vlasina u Leskovcu (2:2) u utakmici u kojoj su Vlasotinčani dva puta vodili golovima Nemanje Đokića i koju su domaći završili sa devetoricom igrača zbog isključenja Cvetanovića i Ilića i Pusta Reka u Bojniku sa ekipom Budućnosti iz Popovca (2:2), dok je utakmica u Bujanovcu između BSK-a i Jablanice iz Medveđe prekinuta zbog nevremena uoči početka drugog dela igre kod rezultata 0:0.

Rezultati 6. kola Jablaničke okružne fudbalske lige: Kumarevo – Mladi borac 2:1, Progres – Jedinstvo (Gornje Stopanje) 2:0, Mladost (Vinarce) – GFK Dubočica 2:1, Železničar – Sloboda 1:1, Brza – Zloćudovo 0:0, Omladinac – Sloga (Lipovica) 1:1, Plantaža – Umac 0:2, Šumadija – Čekmin 2:1 i Vučje -Radnički 3:5.