I pored toga što za Poljoprivrednu školu vlada sve manje interesovanje, direktor smatra da je ona neophodna leskovačkom kraju

Mi smo poljoprivredni kraj na jugu Srbije i poljoprivredna škola mora da postoji, mi imamo problem sa brojem đaka, ali se nadam da će svest kod ljudi porasti, jer je proizvodnja hrane za život najbitnija, rekao je danas na obeležavanju Dana škole direktor Poljoprivredne škole u Leskovcu Dalibor Jovanović.

Kako je dalje dodao do sada je škola uslove za vaspitanje i obrazovanje učenika podigla na viši nivo, ali se nada da će u budućnosti, ti uslovi biti još bolji i kvalitetniji.

“Mi kao škola postojimo118 godina na jugu Srbije, poljoprivredni smo kraj i ovakav tip škole mora da postoji. Nadam se da sve ovo što smo do sada postigli, da ćemo samo nadograđivati i ostvari još bolje rezultate”, rekao je Jovanović.

Tokom celokupnog programa, pojedini lampioni u školi su bili ugašeni, a razlog tome, kako su nezvanično kazali, jeste pridruživanje inicijativi u merama štednje struje.

U ime lokalne samouprave prisutnima se obratila gradska većnica Brankica Stamenković, koja je kazala da je Poljoprivredna škola ove godine potpuno ograđena i da su zamenjeni prozori u iznosu od 5 miliona dinara, sredstivama grada Leskovca, Ministarstva prosvete i Poljoprivredne škole.

Poljoprivrednu školu trenutno pohađa 107 učenika, raspoređenih na četiri obrazovna profila: veterinarski tehničar, poljoprivredni teničar, pekar i mesar.

“Svake godine ova škola dobija nešto novo i nama je to zajednički cilj,budući da ova škola postoji više od jednog veka”, rekla je Stamenković.

Nakon zvaničnog dela programa usledila je poseta izložbi u Eko-parku, koji se nalazi u dvorištu škole, a koji je urađen uz pomoć Kancelarije za mlade i  Učeničkog parlamenta. Na izložbi, organizovanoj od strane učenika i nastavnika Poljoprivredne škole, mogli su se videti prehrambeni proizvodi, poput specijaliteta od testa, meda, marmelada, džemova, ali i životinje – koze, guske i ovce.

Takođe, danas su najboljim učenicima podeljene zahvalnice, a potom je izvedena priredba na dijalektu.

This slideshow requires JavaScript.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

3 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Katastrofalni podaci
10.10.2022. 14:31

„U ime lokalne samouprave prisutnima se obratila gradska većnica Brankica Stamenković, koja je kazala da je Poljoprivredna škola ove godine potpuno ograđena i da su zamenjeni prozori u iznosu od 5 miliona dinara, sredstivama grada Leskovca, Ministarstva prosvete i Poljoprivredne škole.“

Da li vi razumete da imate suštinski problem koji je mnogo veći od ograde i zamenjenih prozora. Nemate decu koja upisuju a trebalo bi da ih imate. Ko je pogrešio? Direktor Poljoprivredne škole je potpuno u pravu kad kaže da smo mi poljoprivredni kraj i da je ova škola neophodna. Ali kad imamo takve koji vode pa samo vide prozore, stolariju i ograde šta dalje reći. Poražavajuće zaista. Nemaju strategiju razvoja poljoprivrede, nemaju đake a hvale se prozorima. Da nije tužno bilo bi smešno.
Predlog za gradsku većnicu: bolje da su sredstva Ministarstva poljoprivrede usmerena na izradu strategije poljoprivrede.

SONY
10.10.2022. 14:49

Na svakih par godina se promeni interesovanje omladine pa iz svojih, ličnih razloga ne upisuju određene škole i smerove. Da nije tako tržište bi bilo prezasićeno istim stručnim profilima i teže bi se dolazilo do posla.To ne znači da se interesovanje neće vratiti u bliskoj budućnosti , a za to vreme Lokalna samouprava će ulagati u školu.

Zoran Br
10.10.2022. 20:09

Ma ko hoće od mladih motike,krave i štale.Kakva je budućnost naše poljoprivrede nikakva,seljak radi samo da mu njive ne postanu livade ma kakva zarada.Samo nemože da se zaradi za hemiju i djubrivo.Decu ćemo voditi u zoo vrt da vide šta je krava užas.Zato mladi uče IT tehnologiju pa pravac zapad jeb.m ti papriku iparadajz