Jedinstvo (B)  pregazilo Dubočicu

U utakmici drugog kola Srpske lige Istok Jedinstvo iz Bošnjaca nije imalo milosti prema dojučerašnjem zonašu, ekipi GFK Dubočice i rezultatom 6:0 pokazalo da ekipa koja se u prošloj sezoni prošetala kroz Zonu Jug mora još puno da radi kako bi stigla do ozbiljnijih rezultata u srpskoj ligi.

Iskusna ekipa Jedinstva ni na trenutak nije dozvolila igračima Dubočice nadu u bolji rezultat. Ranim vođstvom pogotkom Grujića u 16. minutu stavili su do znanja ko će se pitati za konačanh ishod ove utakmice.

Ubedljivom porazu Dubočice, može se reći, kumovalo je i rano isključenje Stankovića u 27. minutu pa je ekipa iz Bošnjaca umela da iskoristi višak igrača u polju i ubedljivo savlada novog srpskoligaša.
Strelci su bilo još i: Stanković u 41., Petrović u 72, i Stojiljković u 55.,  Stojiljković u 65. i Stojiljković u 83. minutu

Oko 300 gledalaca, među kojima i pedesetak navijača gostujuće ekipe, od derbija videlo je samo razigranu ekipu Jedinstva. GFK Dubočici ostaje mogućnost da u narednom kolu, na svom terenu, u još jednom komšijskom derbiju protiv ekipe Radana iz Lebana pokuša da dođe do prvih srpskoligaških bodova.

Valja istaći i da su za takmičenje u Srpskoj ligi „Istok“ u potpunosti sređene prostorije kluba kao i da je asfaltiran pristupni put do terena FK Jedinstvo a da su, za ovu namenu, sredstva obezbeđena od strane opštine Lebane.

U ostalim utakmicama, Moravac Orion je u gostima, u derbiju kola,  ubedljivo slavio protiv ekipe Jagoda Tabane rezultatom 3:0 golovima Đokića u 6. i 19., i Radivojević u 42. minutu   dok je Radan  u Lebanu savladao ekipu Pukovca  1:0.

U narednom kolu, Moravac Orion u Mrštanu dočekuje stare rivale, ekipu  Temnića iz Varvarina dok će Jedinstvo iz Bošnjaca odmeriti snage sa ekipom Zaplanjca u Gadžinom Hanu.