KMF Leskovac na krilima navijača do baraža

Apel igrača i rukovodstva KMF Leskovac, upućen ljubiteljima futsala, pre utakmice poslednjeg kola urodio je plodom. Na tribinama SRC Dubočica, za utakmicu protiv KMF Banjice,  okupilo se oko 800  navijača koji su, kad je bilo najpotrebnije, podigli ekipu trenera Stojanovića i pomogli da se ostvari pobeda a samim tim i baraž za popunu Prve futsal lige Srbije.

Važnost utakmice je (ponovo) vezala noge ljubimcima leskovačke publike, pa su gosti preko Kokotovića u 5. minutu poveli sa 1:0. Novi šok  za KMF Leskovac, i najava mogućeg iznenađenja, usledio je u 14. minutu kada je Majstorović postigao drugi pogodak za ekipu Banjice.

Nadu da KMF Leskovac može bolje, vratio je Nastić pred kraj prvog poluvremena.

Podrška navijača nije izostala pa je domaća ekipa krenula organizovanije da napada i uspela da preko Vukojevića stigne do izjednačenja u 35. minutu.

Pobednonosni pogodak, za veliku radost domaćina i na tribinama, pravo je remek delo najboljeg strelca Druge Futsal lige, Igora Stefanovića u 37. minutu  za konačnih  3:2 (2:1).

Stefanoviću je ovo tridesti pogodak u sezoni i postigao je trećinu pogodaka svoje ekipe, koja je po broju postignutih golova tokom sezone takođe na trećem mestu.

Ovom pobedom, KMF Leskovac ostvario je plasman na treće mesto Druge futsal lige Srbije, koje donosi i baraž za popunu Prve lige, gde će prema propozicijama takmičenja domaćin leskovčanima biti ekipa Novog Sada a revanš utakmica biće odigrana u Leskovcu.

KMF Leskovac organizacijski može da se nosi sa najboljim klubovima u zemlji a igrači imaju priliku za izlazak na veliku scenu. Ljubitelji futsala u Leskovcu i okolini veruju da će umeti da je iskoriste.