Lavice u finalu Kupa

Leskovačke Lavice odigrale su još jednu odličnu utakmicu i u polufinalu fudbalskog kupa Regiona Istočne Srbije ubedljivo savladale ekipu Radničkog iz Niša rezultatom 4:1.

Na teškom terenu FK Železničar u Nišu, iako oslabljene neigranjem nekoliko standardnih igračica, Lavice su kvalitetnom i borbenom igrom od prvog minuta uspostavile dominaciju na terenu neutralisavši pokušaje domaćina da ostvari bolji rezultat.

Povele su Lavice u 25. minutu, golom Jovane Ilić koja je jednu odbijenu loptu zahvatila poluvolejem i sa dvadesetak metara smestila je u mrežu Radničkog. Samo pet minuta kasnije, posle nesporazuma u odbrani Lavica dosuđen je kazneni udarac za domaću ekipu koji je uspešno realizovala Boškovićeva.

Kapiten Lavica, Ivana Kostić, prihvata loptu na levoj strani i driblingom u sredinu a potom i šutem u dalji ugao i same rašlje gola Radničkog postiže pogodak za televizijske špice za 1:2 na poluvremenu.

Već na samom početku drugog poluvremena talentovana Marjanovićeva, prolazi čitavu odbranu Radničkog, nalazi na drugoj stativi Kostićevu koja postiže treći pogodak.

Domaća ekipa kreće na sve ili ništa ali je odbrana na čelu sa Ninom Milenković uspešno osujetila sve napade a onda u 80. minutu, posle novog prodora, Marjanovićeva sjajnim lob udarcem sa ivice kaznenog prostora postiže konačan rezultat 4:1 za veliku radost Lavica.

Finale kupa igra se 07. marta naredne godine a protivnik Lavica biće ekipa Napretka iz Kruševca.