Lavovski trijumf leskovačkih rukometaša

U meču petog kola ARKUS lige u subotu uveče rukometaši Dubočice 54 Leskovac pobedili su Dinamo iz Pančeva rezultatom 25:23 (12:12) na svom terenu, i trenutno se nalaze na drugom mestu na tabeli A grupe sa 8 bodova, koliko ima i njihov naredni protivnik ekipa Partizana iz Beograda.

U prvom poluvremenu gosti su vodili  od 6. minuta preuzeli vođstvo koje su čuvali do samog kraja, da bi tek u 28. minutu došlo do izjednačenja i na odmor odlaze sa nerešenim rezultatom 12:12.

U drugom poluvremenu, Dubočica u 32. minutu preuzima vođstvo golom Atanaskovića, sve do 41. minuta kada Dinamo preokreće igru u svoju korist, sve do 47. minuta kada dolazi do izjednačenja 20:20.

Leskovački rukometaši ponovo golom Atanaskovića preuzimaju vođstvo,  da bi zatim poslednjih 10 minuta utakmica bila neizvesna i vodila se borba do samog kraja.

Ipak, golovima Atanaskovića i Matovića u samom finišu meča, Dubočica je donela četvrtu pobedu u ARKUS ligi.

U domaćoj ekipi najviše golova postigao je Nikola Matović čak 10 , koji je proglašen i za igrača utakmice, zatim Andrija Atanasković 6 i Luka Radović 5.

U sledećem kolu, leskovački rukometaši će igrati u Beogradu protiv ekipe Partizana koja se nalazi na prvom mestu A grupe, sa istim brojem bodova, što Dubočici pruža novu šansu da ponovo preuzmu lidersku poziciju.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.