Leskovački voz zaustavljen u finalu!

Zahvaljujući odličnoj partiji golmana Pavlovića, futsal kup regiona istočne Srbije otišao u Blace. Fudbal je igra u kojoj ne pobeđuje uvek bolji tim. Nekad je za pobedu, kao u večerašnjoj utakmici, uz iskustvo gostujuće ekipe, potrebno da te prati i sreća.

Ni jednog trenutka domaća ekipa nije bila slabiji rival, naprotiv.  Iako oslabljena neigranjem povređenih Kostića i Bojata, ekipa iz Leskovca pružila je vrlo dobru igru i kvalitetom parirala gostima koji se tamiče dva stepena takmičenja iznad debitanta u ovom takmičenju.

Nošeni bučnom publikom, napadali su  i pogađali okvir gola gostiju igrači iz Leskovca, ali je dva puta stativa i jednom prečka spašavala golmana Pavlovića  kapitulacije.  S druge strane, iskusna ekipa Jastrepca iz Blaca, vrebala je prilike i iz kontranapada ugrožavala gol domaćih. Stoprocentna realizacija, četiri šuta za četiri pogotka u mreži, možda malo indisponiranog Veličkovića, bila su dovoljna za pobedu gostiju i razočarenje oko 2000 navijača na tribinama SRC Dubočica.

Možda bi tok utakmice bio drugačiji da u 10. minutu utakmice, iz razloga znanim samo sudiji Reljiću nije poništen  pogodak domaćoj ekipi. Gosti su samo minut kasnije poveli pogotkom  Markovića   a već u dvanaestom minutu, posle pogotka Stefanovića,  ekspolizija radosti domaćih navijača koju je u sledećem napadu umirio  iskusni Trojanović svojim prvim pogotkom.  Golman Pavlović spasio je svoju ekipu odbranivši kazneni udarac koji je za domaće izveo Stanojević N. u 18. minutu pa se rezultatom 1-2 otišlo na odmor.

I drugi deo utakmice protekao je u napadima domaće ekipe  na koje je ekipa iz Blaca odgovorila brzim kontranapadima pa je posle golova Vuletića u 24. i Trojanovića u 26. rezultat bio 1-4.

Konačan rezultat utakmice postavio je Nikola Stanojević u 30. minutu.

Igrač utakmice, slobodno se može reći, je golman gostiju Pavlović  koji je u pojedinim trenucima gotovo začarao svoju mrežu.
Objektivna leskovačka publika aplauzom je nagradila učesnike ove utakmice, kvalitetom dostojne finala jednog takmičenja.