Mrštančani doveli u pitanje opstanak u Prvoj ligi

LESKOVAC – Porazom u Beogradu od Sinđelića sa 3:2, uz uspehe glavnih rivala u borbi za opstanak užičke Slobode u Šapcu i Bežanije u Petrovcu na Mlavi, Moravac Orion ozbiljno je doveo u pitanje očuvanje prvoligaškog statusa dva kola pre kraja prvenstva.

Gosti su prvi poveli na ovom meču pogotkom Amira Pliske koji je sjajno primio dubinsku loptu i smestio je u mrežu golmana Šćekića u 12. minutu. Izjednačio je Tufegdžič u 37. minutu i sa nerešenih 1:1 otišlo se na odmor.

U četvrtom minutu nastavka Sinđelić je pogotkom Radovanovića prešao u vođstvo, ali je samo tri minuta kasnije gostujuća ekipa uzvratila preko Fuada Salihovića iz slobodnog udarca i poravnala rezultat. Konačnih 3:2 postavio je Gemović u 63. minutu iako je odlučujućem pogotku prethodio očigledan faul. Sudija Slaviša Radovanović iz Laćarka progledao je tada kroz prste domaćima i omogućio im da dođu do pobede.

Moravac Orion: Mitrović, S. Kostić, F. Kostić (77. min. Nikolić), Marković, Ćirić, Ugvu Egbo, Stanković Salihović, M. Kostić (50. min. N. Stefanović), Pliska, Stamenković (70. min Čukić).