LESKOVAC – Organizatori Drum dum Fest-a raspisali su konkurs za izbor najboljeg mladog bubnjara, koji će biti izabran na takmičenju 29. i 30. juna, kada se održava ovaj najveći i najpoznatiji bubnjarski festival na Balkanu.
Mladi bunjari će se, kao i prethodnih pet godina, takmičiti u kategorijima od 7 do 15 i od 15 do 21 godine, izvodeći slobodan program ili kompozciju u trajanju od pet minuta. Pored robnih nagrada, očekuje ih i druženje i zajednički nastupi pred leskovačkom publikom sa najpoznatijim svetskim bunjarima.
Ristić: Nije teško organizovati festival jer sam i sam bubnjar i prijatelj sa mnogim umetnicima, ali je problem što jedna ovakva manifestacija nema veću medijsku pažnju.
„Takmičarskim delom želimo da afirmišemo što više dece i mladih, da se bave muzikom i sviranjem bubnjeva i perkusija, a posebnu pažnju želimo da posvetimo ‘malim’ bubnjarima”, kažu Saša Ristić i Tanja Jovanović iz Muzičke komunikacije, udruženja koje uspešno stoji iza ovog jedinstvenog festivala.
Za sada je jedino izvesno da će drugo veče festivala biti posvećeno niškom „Kerberu“, te da će u revijalnom delu nastupiti Vasil Hadžimanov, prvi put sa svojim bendom, ali je takođe moguće da će pred leskovačkom publikom nastupiti i drugi širom sveta poznati bubnjari i klavijaturisti poput Jon Hazilla sa Berkli univerziteta, profesora Marka Đorđevića, koji živi u Americi, Gara Tavitijana, Bojana Cvetkovića,
dzez pijaniste Vlade Maričića, Petra Radmilovića iz Bing benda, kao i Samuela Toresa i Josipa Hartla, koje je leskovačka publika imala prilike da sluša prethodnih godina.
Potrebno je dostaviti popunjenu prijavu, koju možete preuzeti na sajtu www.drumdumfest.com, kao i video snimak kandidata, najkasnije do 30. maja, na adresu: Udruženje Muzička komunikacija, Ulica Zejnela Ajdinija 33, 16000Leskovac.
Bubnjarskih manifestacija ima u Beogradu, Hrvatskoj i u Bugraskoj, ali one su, kažu Leskovčani, uglavnom svedene na edukacije.
„Mi smo jedini festival koji ima edukacije, takmičenja i revijalni nastup bubnjara svetskog glasa, pa smo po tome jedinstveni u ovom delu Evrope“, veli Saša Ristić.
Prošle godine pobednik na takmičenju bio je Luka Stefanović (17), učenik Muzičke škole iz Leskovca.
„Pored toga što sam kao nagradu dobio činelu, druženje sa majstorima bubnjeva i perkusija ostaće mi u sećanju celoga života. Bunjevi su moj život i moj budući poziv, bez obzira na to što mnogi govore da sam se odlučio za neizvestan poziv u smislu egzistencije“, kaže ovaj učenik sa odseka za udaraljke.
Inače, Muzička komunikacija tokom cele godine održava radionice za decu i mlade i u svom sastavu ima i Školu bubnjeva.
„Kroz naše radionice prošlo je 50 mladih bubnjara, a na svakom Drum Dum Festu prođe kroz neki vid obuke takođe po 50 njih“, ističe Tanja Jovanović.
Ovaj festival, koji se održava u Šop Đokićevom dvorištu, od njegovog osnivanja finansijski pomaže leskovačka lokalna samouprava, ali i Ambasada Sjedinjenih američkih država u Beogradu, čiji je ataše za kulturu Drew Giblin prošlog leta nastupio u Leskovcu kao bubnjar.
Festival pomaže i kompanija Actavis, kao i Kancelarija za mlade, Turistička organizacija i Leskovački kulturni centar.
(Kraj)mil
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Isplati im se sto su bubnjali na mitinzima sns
Ima morska sasa kndidatska, perkusijoniste bliske srcetu a dođe i vamilija otsirupića, i eto veselja u Leskovcu, o gradskom trošku, ko uvek.
xaxaxxaxxxaxaxxaxaxxaxaxxaxaxaxax u ziri
nije in hebiga
sharlie eraso u ziri, zna znanje, naucio lajkujuci.
Njega obozavlja organizatorka, nudila mu se za podrsku, da je on njen gradonacelnik iz snova, od poverenje i eto on da se zahvali. A koliko ce ga platiti, oce li i on preko nje doci do para gradskog budzeta svih gradjana.
On ce volontira za narod i kulturu. Poznat je po to. Uvek se drzi za dzep da pruzi, kao i u kampanju, sve je davao i zato je proso, kako je proso. A djilas naivan misli suprotno od njega.
Veliki pozdrav od organizatorke koja sve sto radi, radi potpisana svojim imenom i prezimenom i stoji iza svega sto kaze i uradi. A, evo, danas imam inspiraciju da kazem: Hvala vam sto postojite, svi vi anonimni, spremni da blatite sve i svakog. Da nema vas bilo bi, verovatno, pomalo dosadno. A kad ovako naletim na vas, shvatim da je sve ok, da samo treba da nastavimo da radimo, da je pravac kojim idemo dobro izabran. Hvala vam i ne odustajte, sjano ispirisete sve koji nesto pametno rade! 😉
Opismeni se!
Da ne gubiš slova.
Ma pusti, progutala slovo na tastaturi. Nego volem kad otkrijem jos jednog obozavatelja doticnog. Sadrzajno, samo sadrzajno, jaooo, ima li neko bas, bas, da skinem kapu, aman.
Onaj sto se stopio sa onim u sta tone? Koga ONO, bezlicno, sve po malo ali svakoj malo, zanima? Begajte bre. Er. disf-ja, vic od coveka.
Oh, ah. Intelek vrca iz komentara. More prozno delo je to. Jel ima književnih kritičara među čitaocima?
Tako to ide, bubnjas na mitinzima sns, pravis guzvu i vec par nedelja kasnije rezultat.
Nažalost i njih su ucenili : ili nam se pokori ili ce dobijate supalj nos. A pouzdano znam da oni ne vole rezim
Nema blage veze sto vecina mlati ovde… Drum dum festival postoji od ranije, a Bogu hvala, postojace i dalje. Leskovcu treba ovaj festival. Isto kao i Balkanska smotra mladih strip autora i Think tank town.
Какве везе има што су били на неком политичком скупу,посо ко посо.И ја сам као професионалац био тамо и одрадио најбоље што знам свој део посла бeз обзира какво мишљење имам о СНС~у.
Ovo za njih nije „posao“. Dum-drumaši sebe smatraju velikim izvodjačima koje gradjani treba da „nagrade“. A zašto, ne pitajte mene.
Nisko, jako nisko, zato mi je Đoković uvek bio draži.
A ima li na Kosovo ulica Sava Kovacevic? Samo pitam. Ova recenica nema za cilj da uvredi nikog, niti da se podsmehne ikom s nickom.
Zejnel Ajdini nema veze sa Kosovom. Rođen je u selu Tupale kod Medveđe.
pored toliko tupana,mora da bdemo najbolje gocobije