Nizak standard muči stanovnike na jugu i jugozapadu Srbije

GRAĐANE na jugu i jugozapadu Srbije, najviše pogađa nizak životni standard, jer 43 odsto njih tvrdi da sa porodicom živi teško podnošljivo ili nepodnošljivo, pokazuje najnovije istraživanje CeSID -a.Prema rezultatima ovog istraživanja koje je rađeno na reprezentativnom uzorku od 8.378 punoletnih građana,44 odsto ispitanika nema stalan posao. Skoro polovina stanovnika podmiruje mesečne potrebe sa manje od 10.000 dinara, dok još četvrtina na raspolaganju ima ispod 20.000 dinara. Istraživanje je pokazalo da čak 60 odsto ispitanika tvrdi da nije zadovoljno svojim životom, dok je samo 15 odsto onih koji se osećaju zadovoljno.

Centar za slobodne izbore i demokratiju (CeSID), uz finansijsku podršku Evropske unije i Vlade Švajcarske preko Programa „Progres“, sproveo je istraživanje o zadovoljstvu građana u 34 opštine na jugu i jugozapadu Srbije .

(Kraj)iva

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
lajkoman
14.12.2013. 00:20

Svakih deset godina 30% građana Leskovca, koliku podršku dobije vodeća partija, ima pristojnije uslove od ostalog dela Leskovčana zato što pobedi njihova opcija pa i političke privilegije pripadnu njima. One se ogledaju u zapošljavanjima, napredovanju u službi, kupovini diploma, obezbeđivanju studijskih putovanja za decu u inostranstvo, dodelom stanova, lokala, davanjem plaćenih mesta u upravnim odborima, projektnom finansiranju raznih smišlejnih aktivnosti podobnih baš toj politici. Za to vreme drugih 30% čeka da prođe tih deset godina njihove vladavine, pa da se ciklus preokrene i dođu sad malo oni, da se koriste svojih narednih deset godina. Faktički samo 40% ostane neutralno, bez političkog opredeljenja i beneficija od politike. Pretpostavlja se da taj sloj najteže živi, bez obzira što ima najjači moral, snagu trpljenja, veru u bolje sutra, a često i obrazovanje, a pre svega veštine da preživi.