Radan preokretom do pobede

U drugom komšijskom derbiju odigranom u okviru 7. kola srpske fudbalske lige Istok, ekipa Radana u Lebanu savladala je Moravac Orion iz Mrštana rezultatom 2:1.

Puno bure na ovoj utakmici izazivale su odluke sudije Klikovca koji je pokazao sedam žutih i četiri crvena kartona od kojih po jedan predstavnicima klubova, stvorivši tako naelektrisanu atmosferu u već očekivanoj utakmici visokog rizika zbog tradicionalnog rivalstva ova dva kluba.

Poveli su gosti, golom Stefanovića, u 19. minutu a domaća ekipa je do preokreta došla pogotcima Cakića u 61 i rezerviste Stamenkovića u 83. minutu utakmice.

Sa nova tri boda, Radan je stigao do 7. mesta na tabeli sa 12 bodova, jedan manje od šestoplasiranog Moravac Oriona koji ima 13.

Sledeće kolo igra se narednog vikenda Moravac Orion dočekuje niški OFK Sinđelić, dok će Radan ugostiti ekipu Dunava iz Prahova.