Roditeljstvo plus uvek u humanoj misiji

Aktivisti Udruženja Roditeljstvo plus iz Vranja su četvorogodišnjicu svog postojanja i rada i u ovoj godini, koju će zasigurno zauvek upamtiti po  pandemiji  korona virusa, obeležili nizom humanitarnih akcija kako bi pomogli ljudima u nevolji. Oni su bili i deo Bazara  koji je u njihovom gradu organizovan za lečenje devojčice Lane Jovanović, a na kome je prikupljeno oko 255.000 dinara i učestvovali u velikoj akciji prikupljanja pomoći za vranjske kovid bolnice kada su Kovid porodilištu u Vranju uručili pomoć u vidu infuzionih rastvora.

Organizovana je i akcija humanitarne prodaje udžbenika na gradskom šetalištu za malu Hanu Gligorov i obeleželi Svetski dan pismenosti doniranjem novih i polovnih udžbenika školi u Vlasu

Gordana Dimitrijević, član Udruženja Roditeljstvo plus, ističe da su njegovi aktivisti do sada realizovali preko trideset različitih akcija. Udruženje broji oko četrdeset članova. Njegovi članovi su najčešće roditelji dece sa invaliditetom, roditelji koji su i sami invalidi, samohrani roditelji, ali i oni ljudi koji žele da se aktivno uključe u rad ovog udruženja i podrže ga u borbi za usvajanje zakona roditelj – negovatelj.

„Ovaj zakon koji postoji svuda u svetu, osim kod nas, je veoma važan jer ekonomski pospešuje porodice dece sa invaliditetom. Zakonom bi bila obuhvaćena deca i osobe koje imaju sto posto invaliditeta, pa bi nakon usvajanja sledeći korak nadležnih bio i rešenje za roditelje dece i sa manjim stepenom invaliditeta. Naše udruženje prati te aktivnosti i učestvuje u njima kad god ima prilike.“, kaže Dimitrijevićeva.

Ona takođe ističe da u Srbiji živi nekoliko hiljada dece sa invaliditetom, zato je vrlo važno da postoji udruženje za zaštitu prava i interesa invalidne dece i članova njihovih porodica, za zaštitu prava i interesa roditelja koji su i sami invalidi. Neretko su roditelji dece sa razvojnim poteškoćama samohrani roditelji, tako da Udruženje Roditeljstvo plus uključuje sve te kategorije. Zakonom roditelj – negovatelj  bi se omogućilo da roditelji dece sa razvojnim poteškoćama imaju ista prava kao hranitelji, pa decu ne bi morali da daju trećoj osobi.

“Naši članovi od udruženja ne mogu dobiti finansijsku pomoć jer je ono neprofitna organizacija. Međutim, mogu dobiti podršku u ostvarivanju svojih prava na socijalnu i drugu pomoć. Možemo organizovati akcije pomoći i što je najvrednije, često smo most između kompanija i privatnih firmi koje žele da pomognu i samih korisnika te pomoći.”, kaže naša sagovornica.

Tokom proteklih godina Udruženje Roditeljstvo plus je ostvarilo izuzetnu saradnu sa mnogim udruženjima, ali najplodonosnija je bila sa Udruženjem osoba sa autizmom “Govori glasno” iz Vranja i Udruženjem “Sreća iz Novog Sada”.Pred aktivistima ovog udruženja koji su uvek spremni na volonterski rad jer vole taj posao, je mnogo humanitarnih akcija u narednom periodu. Sve njih će oni realizovati na način kao što su i do sada činili i po ko zna koji put na delu potvrditi da trud grupe žena iz Vranja koja je pre četiri godine osnovala ovo udruženje sa ciljem da obezbedi značajnu pomoć onima kojima je to najviše potrebno nije bio uzaludan.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare