Rukometaši Dubočice 54 ostvarili značajan uspeh na međunarodnom turniru u Austriji

Rukometni klub Dubočica 54 postigao je značajan uspeh na međunarodnom turniru održanom u Austriji tokom prethodna dva dana.

U prvoj utakmici, ekipa Dubočice 54 se suočila sa švajcarskim timom Amicitia iz Ciriha. Iako su naši igrači vodili na poluvremenu sa 12:14, Švajcarci su preokrenuli rezultat i na kraju pobedili sa 32:26.

Narednog dana, RK Dubočica 54 je odigrao meč protiv domaćeg tima Roomz Jags Voslau. Naši momci su dominirali tokom celog susreta, vodeći na poluvremenu 18:11, a konačan rezultat bio je 35:27 u korist Dubočice 54.

U poslednjem meču, koji je odlučivao o trećem mestu, Dubočica 54 je savladala italijanski Sasarija. Naši igrači su već na poluvremenu imali ubedljivo vođstvo od 17:8, a utakmicu su završili sa rezultatom 31:24.

Dvojica igrača iz RK Dubočica 54, Miroslav Kocić golman i Goran Ristović pivotmen, našli su se u idealnoj postavi turnira, što dodatno ističe njihov kvalitet i doprinos timu.

Po povratku u Leskovac, RK Dubočica 54 će odigrati još dve kontrolne utakmice pred početak prvenstva. Prva provera zakazana je za 24. avgust protiv ekipe Rudara iz Kostolca, dok je druga zakazana za 29. avgust protiv makedonskog Alkaloida. Početak Super rukometne lige planiran je za 14. septembar.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.