SNS: Mora doći do podele Zdravstvenog centra

VRANJE – Na konferenciji za novinare povereništva Srpske napredne stranke (SNS)u Vranju danas je najviše bilo reči o problemima  ko odvajanja Zdravstvenog centra. Naprednjaci smatraju da je stav Vlade Srbije i Ministarstva zdravlјa  jasan  i da Zdravstveni centar kao institucija  gasi, jer ga zakon ne prepoznaje. „Usvojen je deobni bilans takav kakav je i sve naravno zavisi od odluka Vlade prema kojima će se upravlјati Povereništvo SNS u Vranju. Proses formiranja Opšte bolnice je u toku i mora da se realizuje do kraja.U tom cilјu  nedavno je od strane dr Zlatibora Lončara ministra zdravlјa RS, imenovan za v.d. direktora Bolnice u osnivanju dr Slobodan Milenković specijalista ortopedije“, rekao je jedan od poverenika Goran Nikolić.

Sam dr Milenković je rekao da ima dosta opstrukcija ali da je nјegov zadatak  koji je dobio u instrukcijama prilikom imenovanja od strane ministarstva da sprovede  aktivnosti oko formiranja nove bolnice i organa upravlјanja.

Naprednjaci su naglasili da će u tome  dr Milenković imati  maksimalnu podršku Povereništva SNS Vranje.

Pverenik Saveta za zdravstvo u ovoj stranci dr Miodrag Stanković je izneo stav naprednjaka da je u Zdravstvenom cetru Vranje vlada  katastrofalna finansijska situacija koja se svakog meseca produblјuje. Činjenica je  da  u rešavanju krucijalnih problema nema pomaka. Glavni generator finansijske dubioze ZC Vranje je ugovaranje ili rešavanje statusa neugovoreih radika.

“ S` tim u vezi,  na sastaku Saveta za zdravstvo SNS Vranje, održanom 8. oktobra, doneta je odluka da svi članovi SNS koji participiraju u menadžmetu sadašnjeg rukovodstva daju ostavke na funkcije kako bi se ogradili od neuspešne i pogrešne politike koja se vodi u ZC Vranje“, rekao je Stanković, međutim on je jedini koji je do sada podneo ostavku.

Na konferenciji naprednjaci su pojasnili da  po deobnom bilansu, Domu zdravlјa ne bi pripao veći deo dugova ZC.

„U procentima rečeno, od ukupog dugovanja  Domu zdravlјa  pripalo  bi oko  20 odsto, Bolnici 77 odsto, a Domu zdravlјa Trgovište oko 2,5 posto. Prema tome nema tu nikakvog ugrožavanja budžeta lokalne  samouprave jer ona nije glavi finansijer Doma zdravlјa. Plate, sanitetski materijal, lekove, gorivo, energete, komunalna dugovanja i drugo finansira Republika, odnoso RFZO. Obaveza lokalne samouprave je u domenu investicionog održavanja prostorija, medicinske opreme i slično. Prema tome lokalna samouprava dugove Doma zdravlјa nije u obavezi da  vraća. Ako, država donese Zakon o preuzimanju javnog duga to bi značilo preuzimanje novčanih dugova ne samo za bolnice nego i za sve domove zdravlјa, odnoso za sve zdravstvene ustanove, pa i domove zdravlјa, koji su u sistemu plana mreže Ministarstva zdravlјa“, zaključuje se u saopštenju koje je dostavljeno medijima.

(Kraj)iva

 

 

 

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
lidija
11.10.2014. 12:12

Da li poverenici znaju šta im je u zadatku?
Ne, kadrovisanje i bavljenje politikom.
Već samo tehnički deo oko mesnih odbora. To jest pozvati članove MO da izadju i glasaju i biraju ono što im je u Statutu rečeno.