TeraSteel iz Leskovca prva na tržištu termoizolacionih panela

TeraSteel, je deo kompanije TeraPlast Group, najvećeg rumunskog proizvođača građevinskog materijala i lider je na tržištu termoizolacionih panela u Srbiji prema studiji za istraživanje tržišta kompanije Neomar Consulting za 2019. godinu. TeraSteel zauzima prvo mesto na srpskom tržištu termoizolacionih panela, sa tržišnim učešćem od 27%. Prve tri kompanije na srpskom tržištu imaju tržišni udeo od 47%, a u ukupnoj količini 51%.

Studija je sprovedena u periodu od januara do decembra 2019. godine. Procenjuje se da je vrednost tržišta termoizolacionih panela u Srbiji preko 50 miliona evra, što je povećanje od 9% u odnosu na 2018. godinu. Srpsko tržište termoizolacionih panela je u 2019. godini dostiglo skoro tri miliona kvadratnih metara, što predstavlja povećanje od 17% u odnosu na 2018. godinu.

„Imamo jak tim i čvrstu mrežu partnera sa kojima smo uspešno sarađivali na brojnim projektima. Neprestano se razvijamo i nudimo zaokružen portfolio rešenja, a najnoviji je Lead by TeraSteel, novi koncept hale „ključ u ruke“, za zgrade budućnosti. U Srbiji smo broj jedan nakon samo 2 i po godine od početka pokretanja proizvodnje. To nam pokazuje da smo na dobrom putu i naša odlučnost, naša strategija i snažna veza sa partnerima su ključ uspeha. I dalje ćemo naporno raditi, ispunjavajući očekivanja naših klijenata i vodeći se sloganom koji nas definiše: odlučnost, delokalizacija, digitalizacija i razvoj “, (na engleskom 4D: determination, delocalization, digitalization and development), izjavio je Aleksander Petrov, komercijalni direktor TeraSteel Srbija.

Ista studija kompanije Neomar Consultinga pokazuje da je TeraSteel Rumunija zauzela prvo mesto na rumunskom tržištu termoizolacionih panela u 2019. godini s tržišnim učešćem od 20,9%. U Rumuniji se tržište termoizolacionih panela procenjuje na 130 miliona evra.

Prošle godine TeraSteel Rumunija i TeraSteel Srbija imale su najbolju maržu profita od svih kompanija u TeraPlast grupi. Njihov promet porastao je za 18% u 2019. godini, na 65 miliona evra, dok je EBITDA zabeležila porast od 42% u odnosu na 2018. godinu, od 8 miliona evra.

U prvom kvartalu 2020. godine, dve fabrike TeraSteel-a su nastavile da beleže porast od 24% u odnosu na prvi kvartal 2019. godine.

Proizvodi TeraSteel Rumunije i Srbije prisutni su u 25 evropskih zemalja, a u 2019. godini izvoz čini 58% prometa

Fabrika TeraSteel Srbija nalazi se u Leskovcu, a otvorena je u oktobru 2017. godine, nakon što je kupila imovinu jedne od fabrika InterLemind-a. Proizvodni kapacitet fabrike premašuje 2 miliona kvadratnih metara sendvič panela godišnje i trenutno proizvodi: sendvič panele od poliuretanske pene (PUR i PIR), sendvič panele od mineralne vune (MW) i samonosivi trapezoidni lim.

Prošle godine TeraSteel je lansirao Lead by TeraSteel, novi koncept po sistemu ključ u ruke, za zgrade budućnosti koje su održive i imaju mogućnost ponovne upotrebe. Ovo poslednje rešenje koje nudi TeraSteel proizvedeno je od vrhunskih proizvoda i nije štetno za okolinu. Vlasnici hala Lead by TeraSteel imaju pravo na sertifikate LEED4 i BREEAM (najviši sertifikati u oblasti održivosti).

O TeraPlast Grupi

Sa istorijom dužom od 120 godina, TeraPlast grupa danas je najveći rumunski proizvođač građevinskog materijala. Grupu čine sledeće kompanije: TeraPlast, TeraSteel Rumunija i Srbija, Wetterbest, TeraGlass, TeraPlast Recycling i TeraPlast Mađarska.

Grupu na Bukureštanskoj berzi kompanija predstavlja TeraPlast – matično društvo Grupe – čijim se akcijama trguje pod simbolom TRP. Odnosi sa investitorima i uspešnost korporativnog upravljanja ocenjeni su i nagrađeni u 2019. godini s najvišom ocenom, 10.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare