Ubedljiva pobeda Lavica na utakmici protiv Rada

Leskovačke fudbalerke Lavice u utakmici 9. kola Prve lige Srbije deklasirale su beogradski Rad rezultatom 9:3 smestivši pola tuceta lopti u mrežu gošći već u prvom poluvremenu (6:1).

Dubroja, Marjanović i Kostić obeležile su prvi deo igre postigavši po dva pogotka, međusobno asistirajući za golove. Zahvaljujući odbranama Ane Stojanović, gostujuća ekipa uspela je da samo jednom zatrese mrežu Lavica u ovom delu utakmice.

U drugom poluvremenu, Rad je najpre smanjio na 6:2 što je pokrenulo Lavice na ozbiljniju igru i još tri pogotka u periodu od 60. do 75. minuta utakmice. Milenkovićeva posle kornera, potom Stošićeva glavom   i na kraju Ilićeva, posle nekoliko pokušaja sa distance, smeštaju loptu iza  leđa golmana Rada.

Konačan rezultat 9:3 postavljen je pred kraj utakmice.

U sledećem kolu, Lavice gostuju u Loznici dok Spartak, ekipa sa kojom Lavice dele treću poziciju na tabeli igra derbi kola protiv ekipe Zvezde Beograd.

Vredi pomenuti i pobedu malih Lavica koje su u okviru Razvojne lige Regiona Istočne Srbije, kao gost savladale ekipu ŽFK Rosulja 2014 u Vlasotincu, rezultatom 5:1. Pogotke za male Lavice postigle su Nataša Blagojević het-trik, Andrea Ilić i Lena Radovanović.

Silovito od samog početka utakmice igrale su Lavice, sa mnogo propuštenih prilika u prvom poluvremenu gde bi, da je bilo više koncentracije, Nataša Blagojević postigla i više od tri pokotka.

U sledećem kolu, Lavice će dočekati ekipu Vučica iz susednog Vučja.