FUDBAL - REVIJA VETERANA

Utakmica Jedinstva iz Leskovca i Partizana iz Beograda prekinuta zbog TUČE

Utakmica veterana u Gornjen Stopanju kraj Leskovca, koja je trebalo da bude spektakl za uživanje, prekunuta je pri rezultatu 2:2 zbog tuče na terenu, čiji su incijatori beogradski fudbaleri.

Utakmica je organizovana povodom 40 godina Jedinstva i oproštaja od aktivnog igranja jedne od legendi ovog kluba Novice Milića, pa su u goste pozvani niko drugi nego veterani Partizana sa Nebojšom Vućićevićem na čelu, dok je tim sa klupe vodio general Goran Kadinić, što je za Gornjostopanjčane bila izuzetna čast.

Nažalost, utakmica je imala lošu završnicu koju su pokvarili veterani Partizana, možda iziritirani snažnim otporom domaćina, koji je jednog momenta vodio sa, čak, dva gola razlike. Incident je izavao Žarko Smiljanić kada je bez potrebe laktom udario igrača Jedinstva Slavišu Stanisavljevića u 70. minutu igre, ovaj mu mahinalno uzvartio u pokušaju odbane od daljeg napada. Stvorila se gužava a vođa ekipe Nebojša Vukićević je povukao igrače Partizana u svlačionicu i tu su ostali do kraja, odbijajući sve molbe domaćina da se vrate na teren.

Tako je veliki broj gledalaca igralište napustio razoračarano postupkom gostiju iz Beograda koji su došli da uveličaju svečanost, a na kraju su je pokvarili.

Sve je počelo u korist domaćina koji su u 28. minutu preko nekadašnjeg golgetera ovog kluba, Sloge i Radana Bratislava Gičića došli u vođstvo. Na odmor posle 40 minuta igre otišlo se sa vođstvom domaćina, uz nekoliko propuštenih prilika gostiju da poravnaju rezultat.

U drugom poluvremenu mnogo bolja i sadržajnija igra oba tima. Od 50. minuta 2:0 za domaćina, a strelac je Danijel Marković iz slobodnog udarca, sa nekih 25 metara lopta je završila u sam gornji desni ugao na golu nemoćnog Budiše.

U nastavku igre gosti kreću na sve ili ništa ređaju se prilike, ali je na golu domaćina briljirao golman Slaviša Đorđević koji je, ipak, dva puta podklekao. Najpre je Radojičić posle solo prodora smanjio prednost domaćina na 2:1, a samo pet minuta kasnije Vućićević poravnava rezltat na 2:2. Da bi posle  nekoliko minuta usledio prekid utakmice.

Gornje Stopanje: Gledalaca 500. Sudija: Aleksandar Marjanović ( Leskovac ). Strelci: Gičić u 28., Danijel Marković u 50. za Jedinstvo, Radojićić u 65., Vućićević u 68. za Partizan.

JEDINSTVO (G.S) : Đorđević, Goranović, Petrović,  I. Dimitrijević, Pavlović, Kostić, Pejković, S. Dimitrijević, Smiljković, Milić, Sokolović. Igrali su još: Stošić, Stanisavljević, Stanković, Vuković, marković, Gićić, B. Dimitrijević.

PARTIZAN: Budiša, Đelić, Eraković, Ilić, Mitrović, Radojičić, Smiljanić, Frančetović, Kuzmanović, Sinđić, Vučićević. Igrali su još: Aleksić, Antić, Počuča, Dragutinović, Žunić, Đelmaš.