Važna pobeda „Zdravlja“ u Čajetini

LESKOVAC – Košarkaši Zdravlja pobedili su na gostovanju u Čajetini ekipu Zlatibora rezultatom 86:87, po četvrtinama (27:25, 21:25, 20:16, 18:21).

Meč je bio neizvestan od prvog do poslednjeg minuta, a pobednika je odlučila jedna lopta.

Osam sekundi pre kraja Nikola Ristić je „ukrao“ loptu domaćim košarkašima, sam u kontranapadu doveo svoj tim u vodjstvo (86:87). Ekipa Zlatibora imala je šest sekundi za poslednji napad, ali koša nije bilo.

Za ekipu Zdravlja debitovao je Edi Sinadinović, doskorašnji igrač ABA ligaša MZT iz Skoplja koji je sa 36 poena potvrdio da je pravo pojačanje za tim leskovačkog drugoligaša.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Ristić 12 poena, Sinadinović 36, Vukadinović, Tešanović 3, Filipović 8, Jovanović 8, Radenković 6, Stanković, Marojević 9, Tešović 3, Miletić, Stojiljković 2.
U sledećem, 8. kolu Zdravlje gostuje u Pirotu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.