Dačić: Velika sramota i za Narodnu skupštinu, ali i za celu Srbiju, odgovaraće u skladu sa zakonom

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da se u istoriji Srbije nikada nije desilo da se u Narodnoj skupštini upotrebljavaju dimne bombe i suzavac, jaja i flaše, u nasilju opozicionih stranaka kada je nekoliko narodnih poslanika povređeno, dodajući da je priređena velika sramota i za Narodnu skupštinu, ali i za celu Srbiju, kao i da je priređeno nasilje samo deo šireg plana destabilizacije i rušenja Srbije.

„U istoriji Srbije nikada se nije desilo da se u Narodnoj skupštini upotrebljavaju dimne bombe i suzavac, jaja i flaše, u nasilju opozicionih stranaka kada je nekoliko narodnih poslanika povređeno. Priređena je velika sramota i za Narodnu skupštinu, ali i za celu Srbiju. Nasilje opozicije, kojem smo danas svi svedočili u srpskom Parlamentu je samo deo šireg plana destabilizacije i rušenja Srbije. I to od onih koji se pozivaju na demokratiju i dostojanstvo i efikasnost institucija. Da li nasilje i divljaštvo treba da budu primer za demokratski model ponašanja i vrednosti kojima Srbija treba da bude vođena? Ne gospodo, ovakvi incidenti narušavaju demokratske procese, ometaju rad institucija i stvaraju napetost među građanima. Svako ko je učestvovao u incidentu koji se dogodio na Prvoj prolećnoj redovnoj sednici Narodne skupštine Republike Srbije odgovaraće za svoje postupke u skladu sa zakonom. Nasilje nikada nećemo tolerisati, a svaki pojedinac mora shvatiti težinu svojih dela i posledice koje ona nose. Nema imuniteta koji će bilo koga zaštiti od odgovornosti za ovakvo ponašanje. Svako ko pokuša da destabilizuje i unizi instituciju koja je najviši organ zakonodavne vlasti i nosi naziv Narodna skupština, zapravo uništava i ponižava sopstveni narod”, izjavio je ministar Dačić.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

9 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Dusan
04.03.2025. 19:10

A kada ce doci vreme kada ce te vi odgovarati pred zakonom? Kada?

mile
04.03.2025. 19:16

Dobro oni ce sada a ti ces posle. U stvari, veoma brzo cete ti i tvoji pajtosi pred lice pravde, drugare, veoma brzo.

Laki
04.03.2025. 19:41

Da je zakona ti BiH još robijao za koferče bar još neku godinu.
Al te onaj blesavi Tadić vrati opet u život da radiš ono što najbolje znaš da kradeš i lažeš.

koferce
04.03.2025. 20:05

Gotov je, bezi od Vucica.

Kresoja Bil
04.03.2025. 21:37

Dacic potpisao Briselski sporazum, otcepio celo Kosovo, a preti hapsenjima za suzavac i pistaljke. On je primer knjiskog izdajnika.

I na vas će da dođe red
04.03.2025. 22:45

Velika je sramota i što vi godinama jezdite na državne jasle kao i sve malverzacije koje ste godinama radili.

Japan
04.03.2025. 23:32

Jedva čekam ti da odgovaraš!!!

Janjevac
05.03.2025. 14:14

On je Janjevac ,hrvatsko- jevrejsko poreklo.Otac mu je bio blizak Brozu u to vreme ali kao nepouzdan policajac premesten iz Kosova.On nije politikolog ,Dr Milan Paroski je dobro to objasnio ,vec dobar katolik i papista. ALI on on vodi policiju srpsku…da kukas od muke sta se radi sa nama,da li ima Srba u Vladi Srbije.Cija je ovo zemlja?

Harry
06.03.2025. 07:24

Afera „Kofer“ još nije apsolutno zastarela,,, samo kažem