Dinamo nadigrao Jagodinu, Super liga sve bliža

U okviru 27. kola Prve lige Srbije, fudbaleri vranjskog Dinama pobedili su na svom terenu ekipu Jagodine rezultatom 3:0.

Strelci za Dinamo bili su Gašić u drugom minutu nadoknade prvog poluvrema, Okamijan u 57. minutu i Ranđelović u 65. minutu susreta.

Sudija Aleksandar Vasić je nakon petominutne pauze zbog nevremena, jake kiše i grmljavine, u 79. minutu prekinuo utakmicu zbog loših uslova za igru.

Prema propozicijama takmičenja FSS za Super ligu Srbije u sezoni 2017/18, ukoliko je do prekida utakmice zbog nevremena „došlo po isteku 80 odsto regularnog vremena određenog za igru, registrovaće se postignutim rezultatom“.

Nakon ovog meča, Dinamo je i dalje drugi na tabeli sa 56 osvojenih bodova, prvoplasirani Proleter ima 58, dok je treći Metalac sa 51 bodom.

Dinamo do kraja prvenstva ima još dva gostovanja, u Beogradu i Kragujevcu, a kod kuće dočekuje Novi Pazar.

Dve prvoplasirane ekipe ulaze u Super ligu Srbije.