Srbija pobedila Japan!

NIŠ – Reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Japana rezultatom na startu Svetskog prvenstva u rukometu za žene SRBIJA – JAPAN 28:26 (10:13)

Dvorana: „Čair“. Gledalaca: 3,500. Sudije: Garsija i Galjego (obojica iz Španije)

SRBIJA: Risović (7 odbrana), Tomašević (10 obrana), Krpež 3, Popović 1, Lekić 6, Živković 1, Damnjanović 5 (4), Erić, Rajović, Ognjenović 5, Filipović 1, Nišavić, Stoiljković, Liščević, Cvijić 1, Lojpur 5.

JAPAN: Hida, Fudžima (6 odbrana), Masuda, Takahaši 1, Kamimači 1, Nišikori, Jokošima 6, Fudži 7, Kacuren 1, Arihama 5, Tanabe 4, Ikehara, 1 Išitate, Hajafune, Hara, Nagata.

Znali smo da igramo protiv jako dobre reprezentacije Srbije. Mi smo niska ekipa, što smo znali i pre duela, tako da nismo uspeli da pariramo znatno višim domaćim igračicama. Verujem, da ćemo i pored poraza se plasirati u osminu finala, izjavio je Masamiši Kurijama selektor Japana:

Megumi Takahaši, rukometašica Japana čestitala je na pobedi protivničkoj strani i navela:

Prvo poluvreme smo dobro odigrale, ali to nije bilo dovoljno da pobedimo reprezentaciju Srbije. Za tako nešto, neophodno je bilo da svih 60 minuta igramo kao tih prvih 30. Čestitam selekciji Srbije na trijumfu.

Sanja Damnjanović, rukometašica Srbije:

Očekivali smo tešku utakmicu. Ministar Vanja Udovičić nam je rekao da su prve utamice po pravilu najteže i ja se apsolutno slažem sa njim. Znali smo da su Japanke brze, da imaju jako dobre finte. U prvom poluvremenu imali smo sjajnu podršku od Katarine Tomašević. U drugom delu, krenule smo bolje sa odbranom. Bila je tu i Jovana Risović, a i bolje smo igrale napad. Stvarno sam srećna zbog pobede. Idemo dalje.

Andrea Lekić, kapiten rukometašica Srbije:

Nismo zadovoljni prikazanom igrom u prvom poluvremenu. Verujte mi, jako je teško se adaptirati na njihov stil igre. Nama je ovo prva utakmica na Svetskom prvenstvu i prva utakmica sa ekipom sa ovakvim stilo igre. Drago mi je što smo prelomili rezultat i na kraju pobedili. Srećan sam, jer smo uspele da ostvarimo prvu pobedu. Sada će sve biti lakše.

Saša Bošković, selektor Srbije:

Stvarno smo se spremali za Japan. Jako je nezgodan protivnik. U prvom poluvremenu smo izgubili smo dosta lopti. Zadovoljan sam pobedom. Ovo je stvarno bila teška utakmica. Nemam zamerki na moje devojke, možda samo na promašene zicere u prvom poluvremenu. Sada nam sledi utakmica sa Alžirom, zatim ide Brazil… Za nas je najvažnija utakmica osmina finala. Nemojte zameriti devojkama. Menjao sam ih. Kada je bilo najpotrebnije našao sam pravu bekovsku postavu, Lekić, Damnjanović i Živković i one su najbolje funkcionisale. Nemam zamerki na Lišćević, koju sam pustio da krene utakmicu. Pomažem joj dosta i ona ima sigurno veliku želju da igra. I Jelena Popović je dobro. Dobila je posekotina, ali verujem da će sve biti dobro. Tako da idemo dalje.

Ministar omladine i sporta, Vanja udovičić, posle utakmice Srbija i Japan, rekao je:

Drago mi je što smo uspeli da preokrenemo rezultat i pobedimo selekciju Japana. O kvalitetu, nisam kompetentan da pričam i greškama koje su bile. Ja kao bivši sportista, znam koliko je bitan prvi duel i kakva je tenzija, pogotovo kada si domaćin prvenstva. Kao ministar, zadovoljan sam što smo u situaciji da za tri godine organizujemo isto toliko velikih takmičenja u našoj zemlji i što smo centar sveta, kada je rukomet u pitanju. Takođe, mi je drago što u sva četiri grada se odigrama ovo svetsko prvensto, što našoj zemlji daje mogućnost da se prikažemo u najlepšem svetlu. Pozivam navijače da bodre naše devojke, kao i sve ostale reprezentacije i da svetu pošaljemo lepu sliku.

Sledeću utamicu reprezentacija Srbije igra u nedelju, 8. decembra od 18 sati sa Alžirom.

(Kraj)ena

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.