Tragom predaka: Mladi leskovački biznismen osvaja tržište „Leskovačkim pivom“

Posle skoro jednog veka u Leskovcu, tačnije u Vučju, proizvodi se pivo pod nazivom „Leskovačko pivo“ i to premijum kvaliteta, originalnog ukusa i pakovanja.

Ovoga puta na ideju o proizvodnji „Leskovačkog piva“, čime i sam grad Leskovac može da se diči, došao je mladi biznismen Filip Jorgaćević, koji je proizvodnju započeo u Vučju. Vođen novim trendovima, izabrao je neobičnu ambalažu, koja ljubiteljima ovog pića još na prvi pogled privlači pažnju, a ko jednom proba, kažu konzumenti, zaboravi na ona industrijska.

„Nakon godinu dana postojanja brenda Leskovačko, još uvek smo u fazi promocije i edukacije o tome šta je naše pivo, s obzirom da je reč o domaćem pivu, premijum kvaliteta, koji sam po sebi nameće i cenu. Na taj način objašnjavamo razliku između industrijskog piva koje dominira tržištem, i zanatskog načina proizvodnje piva, onako kako se to nekad radilo, od hmelja, bez dodataka aditiva i konzervansa“, objašnjava za Jugmediju Jorgaćević.

Njegov tim ne žuri, pa „Leskovačko pivo“ polako ali sugurno osvaja tržište bez obzira na nešto višu cenu. Posle eksluzivnih restorana, za odabrane ljubitelje piva premijum kvaliteta, „Leskovačko pivo osvaja i restorane širom Srbije u kojima se služi i jeftinije, industrijsko pivo.

Naše, domaće, lokalno

Ovaj mladi čovek mogao je bilo gde da pokrene proizvodnju piva, ali odlučio se za grad u kome je odrastao, vrativši se iz Ljubljane, gde se rodio i zasnovao porodicu.

„Zapravo, nikada nisam duhovno ni otišao iz Vučja i Leskovca“, dodaje Filip, koji je u međuvremenu kupio hotel preko puta stare hidroelektrane na Vučjanki, kao i nekada čuveni hotel Vlainu na Kukavici od koga planira da napravi raj za planinare i turiste.

„Za pivaru u Vučju presudna je bila mekana i bistra voda sa izvora planine Kukavice, po kojoj je poznata i jedinstvena u Srbiji i sama reka Vučjanka, što su i naši stari znali kada su otvarali fabrike pored ove magične reke, objašnjava sagovornik Jugmedie.

Leskovac je imao svoju pivaru, u kojoj se vršilo samo prepakivanje, a pravu pivaru u kojoj se i proizvodio ovaj najslabiji alkoholni napitak i najpopularniji u svetu, grad na Veternici imao je između dva velika svetska rata.

Naime, Leskovačka privredna banka je 1925. godine osnovala „Leskovačku pivaru“ i ujedno Fabriku slada i leda.
Njeno sedište bilo je u blizini današnjeg Starog ureda.

Današnje generacije pamte istoriju, iz tradicije baštine ono najbolje, ispisujući nove stranice bogatu leskovačku hroniku o ljudima posebnog kova i vizionarima.
Filip Jorgaćević je sigurno jedan od njih.

Pa stoga on i njegov tim poručuju:
Izabrali smo kvalitet i proverenu recepturu.
Izabrali smo tradiciju. Pažljivo pratimo proces proizvodnje, i sa puno ljubavi pakujemo naš proizvod za vas.
E, zato moraš da probaš Leskovačko!

Baš tvoj poklon!
Kombinaciju naših ukusa smestili smo i u praktična poklon pakovanja za sve prilike. Zato, kad poklanjaš, pokloni domaće“.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

2 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Potop
08.12.2022. 23:28

Probao sam ali to neće proći u ovoj seljačkoj sredini jedino se može kupovati kao poklon zbog proseravanja.

Mile
11.12.2022. 17:03

Žabljane je mesto porekla ne Vučje