U Etno domaćinstvu starom sedamdesetak godina

Vlasnici Etno domaćinstva “Merak” Jelena i Goran Marković iz sela Korbevac, kod Vranja, i ove godine su širom otvorili vrata za svoje posetioe. Pored dve smeštajne jedinice opremljene kuhinjom, kupatilom i prostorijom za obedovanje, oni su svojim gostima ponudili i smeštaj u vajatu starom sedamdesetak godina.

Čim vide kako je opremljen mnogi gosti koji su preko bukinga rezervisali smeštaj, odmah požele da svoj odmor na ovom gazdinstvu provedu baš u njemu. Onima kojima se posreći da je prazan i svoj odmor provedu boraveći u ovom prastarom drvenom zdanju dugo potom prepričavaju sa kakvim uživanjem su tamo boravili. Ovo pogotovo kada bi u ranim jutarnjim satima na drvenoj terasi, sedeći na tronoščcima, ispijali svoju prvu kafu posle okrepljujućeg sna.

This slideshow requires JavaScript.

Ovi divni trenuci nastavili bi se i kada bi se premestili pod sigurne strehe još starijeg vajata od sto godina, koga su Markovići preneli iz sela Nesvrte. U njemu tada do mile volje razgledaju muzejsku postavku starih alata koje su domaćini počeli da prikupljaju, a koji su se koristili u poljoprivredi i zanatskim radionicama u ovom kraju.

Goran ističe da u ovim starinama podjednako uživaju svi njegovi gosti bez obzira koje životne dobi bili. Na njegovom Etno domaćinstvu od pre tri godine gosti odmaraju i pomoću vaučera, pa su njihovi kapaciteti gotovo stalno popunjeni turistima iz Beograda, Niša, Leskovca, Sombora … koji žele da svoj odmor provedu na ovom živopisnom mestu.

Otkako su domaćini omogućili rezervaciju boravka u njihovom objektu preko bukinga sve je više gostiju i iz inostranstva koji prolazeći kroz Srbiju svrate da se kod njih odmore i okrepe lepim obrokom.

“Gostima se veoma sviđaju naša tradicionalna jela koja imamo u ponudi, a koje spremaju moja supruga i majka. Uz naše zeljanče, samsu, sukanu banicu, propeć, đuvečku, obavezno im ponudimo i razne sitne kolače koji im i te kako prijaju posle jela.”,priča Goran.

This slideshow requires JavaScript.

Posle ovako dobrog jela svima prija šetnja pa im on toplo preporuči staze kroz obližnju šumu i seoske reke, a onima koji žele da odu dalje posvetuje da odu na Vesnu kobilu, Vlasinsko jezero, Manastir Prohor Pčinjski, Vranjsku banju, koja se nalazi u neposrednoj blizini Korbevca.

“Gosti koji su vični pešačenju rado u Vranjsku banju odlaze peške. Međutim, kada se otuda vrate odmah krenu sa pitanjima kako to da uz put kojim idu od našeg sela do banje nema trotoara, kazuje Goran i ističe da bi bio veoma srećan kada bi se ta njihova želja, ali i želja meštana, ispunila u što skorije vreme.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare