Vojvodina i Metaloplastika u velikom finalu, Dubočica nije uspela da ostvari svoj san

Rukometaši Vojvodine uspeli su večeras u neizvesnoj utakmici u Sportsko-rekreativnom centru Dubočica u Leskovcu da pobede Radnički iz Kragujevca rezultatom 23:21 (12:12) i postali prvi finalisti Kupa profesor doktor Branislav Pokrajac, dok je domaća ekipa Dubočica 54 ostala bez svog sna da sutra igra veliko finale u svom gradu.

U prvoj utakmici, rukometaši Vojvodine i Radničkog pružili su gledaocima neizvesnu igru do samog kraja. Novosađani su imali četiri gola prednosti (7:4), ali su Kragujevčani serijom golova uspeli da izjednače rezultat (7:7).

Golovi su se zatim nizali sa obe strane i na terenu se mogla videti prava borba. Prvo poluvreme završeno je izjednačenim rezultatom 12:12, pa niko nije mogao da pretpostavi ko će na kraju odneti pobedu.

U nastavku utakmice, oba tima pružila su još bolju igru na terenu i pokazala zašto su se našla među četiri najbolje plasirane ekipe.

Ipak, i pored odlične odbrane i napada sa obe strane, iskusni Novosađani uspeli su da pobede sa dva gola razlike, a sutra od 19 sati čeka ih borba za četvrti uzastopni trofej nacionalnog Kupa. Za igrača utakmice proglašen je Nemanja Pribak.

Obe utakmice počele su minutom ćutanja za Bratislava Batu Obućinu

U durgoj utakmici sastali su se Dubočica 54 iz Leskovca i Metaloplastika iz Šapca, a hala SRC Dubočice bila je ispunjena, što je bilo i očekivano, do poslednjeg mesta.

Velika podrška publike i start leskovačkih „Vukova“ obećavali su mnogo. Poveli su sa tri gola razlike, ali je onda usledila serija golova Metaloplastike koja je, pored odlične odbrane Darka Arsića, osigurala pobedu ekipi Miodraga Kažića.

Prvo poluveme završeno je rezultatom 13:11 za Metaloplastiku i još uvek se gajila nada da će Dubočica u drugom poluvremenu ipak ostvariti svoj san i otići u veliko finale.

Međutim, ekipa Metaloplastike u 33. minutu dolazi do pet golova prednosti. U nastavku igre, Dubočica je pokušavala da se vrati u meč, ali u poslednjim minutima uspela je samo da smanji prednost na 24:30.

Sasvim zasluženo za igrača utakmice proglašen je kapiten i golman Metaloplastike Darko Arsić.

Trener Dubočice Saša Pejčić izjavio je nakon utakmice da su pokušali sve, ali da su imali neshvatljive padove u igri.

„Mislim da smo morali da igramo mnogo bolje, koji je razlog to ćemo već da utvrdimo“, kazao je Pejčić i čestitao Metaloplastici na pobedi, poželelvši im sve najbolje u finalu.

Pejčić se ovom prilikom izvinio publici na velikom razočaranju koje su doživeli i dodao da su, s ozbirom da su došli u tolikom broju, zaslužili pohvalu i mnogo više od njihovog tima.