Zdravlje – Knjaževac 89:88, drama na podijumu

LESKOVAC – Derbi 18. kola Prve regionalne lige Istok za košarkaše i jedan od derbija čitavog prvenstva odlučen je u dramatičnoj završnici, tek posle produžetka, javlja Sportska strana juga.

PRVE REGIONALNA LIGA ISTOK – 18. KOLO

ZDRAVLJE – KNJAŽEVAC 89:88 (19:28, 19:29, 17:13, 25:10, 9:8)

SC Dubočica, gledalaca: 2.000, sudije: Stošović, Djordjević (Niš).

ZDRAVLJE: Ristić 14, Mitić 13, Stanković, Pijović, Tešović 5, Dojčinović 5, Denić 6, Cvetković 27, Kostić, Miljković 17, Zdravković, Stojanović 2.

KNJAŽEVAC: Vukadinović 7, Cvetković, Randjelovićm Jovanović 18, Lazić 9, Zdravković 16. Pejčić 13, Čović 2, Dujković 7, Stefanović, Paunović 8. Savić 8.

Derbi sezone opravdao je taj epitet ali i očekivanaj rekordnog broja gledalaca. Nošeni podrškom sa tribina, leskovački „farmaceut“ su napravili pravi podvig. Knjaževac je većim delom susreta bio u vodjstvu, a u jednom trenutku prednost gostiju bila je i člitavih 19 poena (24. minut 43:62).

U poslednju četvrtinu gosti su ušli sa 15 poena prednosti (55:70), ali su uz podršku više od 2.000 navijača domaći košarkaši frenetičnom borbenošću, uspeliu da izbore produžetat. Derbi je u regularnom toku završen rezultatom 80:80.

Prava drama vidjena je u dodatnih 5 minuta igre. Gosti su ostali bez trojice, domaći bez četvorice igrača zbog 5 ličnih grešaka.U poslednji minut i po igre mladi David

Dojčinović je najpre postigao 2, a zatim i trojkom 41 sekund pre kraja utakmice najavio konačni trijumf svog tima. 33 sekunde pre kraja Jovanović je sa linije slobodnih bacanja smanjio prednost Zdravlja na samo 1 poena – 89:88. Leskovčani nisu realizovali poslednji napada, a sekund pre kraja Tešović je izblokirao Lazića u pokušaju šuta, a sirena je označila početak velikog slavlja na terenu i tribinama SC Dubočica.

Na kraju velikog derbija Zdravlje – Knjaževac 89:88 !